Upravit stránku

Aktuality, tiskové zprávy

Podpora regionu v roce 2018 významně vyšší než v předchozím roce

Společnost United Energy a Severočeská teplárenská věnovaly v loňském roce více jak 3 000 000 korun na podporu veřejně prospěšných aktivit v regionu.

„Vloni jsme nejvíce podporovali oblast vzdělávání, na kterou připadla polovina z celkově věnovaných finančních prostředků. Druhou příčku obsadila kultura a volný čas obyvatel (26%), následovaná oblastí sociální a zdravotní (22%). Městům, obcím a neziskovým organizacím přispěla teplárna o více jak 1 300 tisíc korun více, než v roce předchozím“, sdělila tisková mluvčí společností Miloslava Kučerová.

Komořanský sněhulák oživil letošní vánoční trhy v Mostě

Sněhulák, kam se podíváš, si mohl říct každý, kdo navštívil během druhého adventního víkendu vánoční trhy na Prvním náměstí v Mostě.

Společnost Severočeská teplárenská se postarala o zábavu, a to ne ledajakou. Od pátku do neděle měli návštěvníci vánočních trhů v Mostě příležitost postavit si svého sněhuláka. Nutno dodat, že zábava, původně plánovaná převážně pro děti,  pohltila i dospělé,  a tak stavěli sněhuláky všichni, bez rozdílu věku.

Komořanský sněhulák letos poprvé oživí mostecké vánoční trhy

 

 

Společnost Severočeská teplárenská se rozhodla navázat na úspěšné letní Komořanské dětské hry na Matyldě a přivézt dětem zábavu i uprostřed zimy. Program Komořanský sněhulák s podtitulem „Pojďte se k nám ohřát…“ se bude konat v rámci vánočních trhů na Prvním náměstí v Mostě od pátku 7. do neděle 9. prosince.

Děti si budou moci na trzích postavit sněhuláka a vyfotit se s ním, pro šikovné sochaře jsou připraveny také odměny. Kromě sněhu budou na místě k dispozici i další nezbytné rekvizity pro dokonalého sněhuláka. „Snažíme se domluvit s extraligovým hokejovým týmem HC Verva Litvínov autogramiádu hokejistů. Pokud návštěvníky bude zajímat, odkud jsme vzali sníh na stavbu sněhuláků, je to právě z litvínovského hokejového stadionu,“ informuje marketingová manažerka Radka Bišická.

Bakterie Legionella předmětem neshod teplárenské společnosti a bytového družstva Krušnohor

V dubnu tohoto roku ubezpečila společnost Severočeská teplárenská domácnosti v Mostě o absenci výskytu životu nebezpečných koncentrací bakterie Legionella. Stalo se tak na základě výsledku testů na třech náhodně vybraných výměníkových stanicích, které provedla akreditovaná laboratoř Zdravotnického ústavu v Ústí nad Labem. I přesto nabídla teplárenská společnost odběratelům pomoc s likvidací Legionelly v případě, pokud by se někde měřením prokázal její zvýšený výskyt a to tzv. termodesinfekcí celého rozvodného systému. Tuto službu poskytuje teplárenská společnost na vyžádání zcela zdarma. Spolupráci při likvidaci bakterie Legionella nabídla ST, a.s. i vedení SBD v domech v jeho správě či vlastnictví. Bytové družstvo však na nabídku nereflektuje a již od počátku vnucuje domácnostem nákladné chemické čištění.

Mostecké hudební pondělky opět na scéně

Historie Mosteckých hudebních pondělků sahá do roku 1946, kdy se skupina místních nadšenců rozhodla zahájit sérii koncertních pořadů v Mostě. Prvotním cílem Hudebních pondělků bylo seznámit zájemce o vážnou hudbu spojenou s významnými umělci a nadanými interprety, a tím podpořit kulturní život v Mostě. Na scéně se vystřídala celá řada českých i zahraničních umělců, výjimkou nebyla Česká ani Moravská filharmonie. Do roku 1993, kdy zazněl poslední koncert, bylo uskutečněno celkem 570 koncertů.

Topná sezóna začala. V Mostě i Litvínově se již topí

Na základě žádosti významných odběratelů a po dohodě s hlavními distributory tepla, zahájila společnosti Severočeská teplárenská a United Energy  temperování domácností v Mostě a Litvínově.

Aktuální info k odstávce v Mostě. Práce na přeložce horkovodu ukončeny

Společnost Severočeská teplárenská oznamuje svým zákazníkům, že ukončila práce související s přepojením tepelného napáječe v oblasti Slatinice.

V současné době probíhají práce na doplňování topné vody a uvedení horkovodní sítě do provozu. K obnovení dodávek teplé vody a tepla dojde do 24 hodin.

Mostecké slavnosti s uhlíři a teplárníky jsou za námi. Další setkání bude na vánočních trzích

 

Na letošních Mosteckých slavnostech nebylo o zábavu nouze. Počasí i zajímavý program vylákaly stovky lidí ke Kostelu Nanebevzetí Panny Marie, a tak uhlíři i teplárníci měli plné ruce práce.

Beseda Mosty Mostu aneb může sport pomáhat dobrým věcem

 

Čtvrtý cyklus besedy Mosty Mostu, pořádaném Vysokou školou finanční a správní, byl ve znamení dojemného setkání dvou skvělých dam, Terezy Bártové, Žena roku Cesty za snem 2017 a Dity Horochovské, zástupkyně spolku Silou hlasu.

Mostecká slavnost s uhlíři a teplárníky

Když se řekne Mostecká slavnost, většině lidem v regionu se vybaví zábavný den u Kostela Nanebevzetí Panny Marie spojený s bohatým kulturním programem. Slavnostní průvod doprovázený hudbou, mažoretkami a širokou veřejností je jen začátkem této oblíbené události. Hlavní program je připraven u děkanského kostela, kde na pódiu během dne vystoupí známé hudební skupiny. Nebude chybět ani program pro rodiny s dětmi nebo ukázka hasičské techniky či prezentace skautů.

Druhé kolo přerozdělování finančních darů neziskovkám uzavřeno. Podporu získaly 4 projekty

V druhém kole žádostí o dary a sponzoring vyhlášeném společnostmi United Energy a Severočeská teplárenská v letošním roce, se sešlo pouhých 10 projektů splňujících požadované podmínky pro podání žádosti. Z toho 4 se týkaly sportu, 3 sociální oblasti, 1 kultury, vzdělávání a volnočasových aktivit.

Plánovaná odstávka v srpnu se přesouvá na září. Práce na přeložce horkovodu v prostoru se komplikují.

Společnost Severočeská teplárenská oznamuje svým zákazníkům, že z důvodu nepředvídatelných komplikací při realizaci přeložky horkovodu v oblasti Slatinice, která se provádí z důvodu pokračování těžby na  lomu Vršany, se ruší původně plánovaný srpnový termín přerušení dodávek tepla pro město Most.

Mobilní telefon Huawei P9 zná již svého pána, je jím syn výherkyně

S létem přinesla společnost Severočeská teplárenská svým zákazníkům nové zážitky a služby v rámci věrnostního programu.

Sokoli opět vyvedli mladé na komořanském komíně

I letos se speciální budka umístěná na ochozu komína komořanské teplárny stala domovem mláďat chráněného sokola stěhovavého. Tentokrát dvou samiček a jednoho samečka, kterého se jako jediného podařilo okroužkovat. I tak to bylo o náhodě. První pokus o okroužkování se totiž nezdařil.

Hornický skanzen na jeden den otevřen pouze pro zaměstnance komořanské teplárny

Podkrušnohorské technické muzeum, které sídlí v areálu bývalého hlubinného dolu Julius III v Kopistech u Mostu, je jedinečným hornickým skanzenem na Mostecku. Muzeum, které návštěvníkům umožňuje nahlédnout do historie dobývání a zpracování uhlí v centrální části severočeské hnědouhelné pánve, vzniklo v roce 2003. Spolupráce s komořanskou teplárnou se datuje od roku 2006, kdy teplárenská společnost poprvé muzeu přispěla na jeho provoz.

Komořanské dětské hry aneb zábava tak trochu jinak

V sobotu 9. června proběhl na Matyldě celodenní zábavný program, který pro děti připravily společnosti Severočeská teplárenská a Seven Energy. Na děti čekalo deset stanovišť s různými úkoly, které musely  zdolat, aby získaly medaili.

Čtyřdenní odstávka teplé vody v Mostě zkrácena na jeden a půl dne pro většinu domácností

Jak jsme již informovali, letošní celoplošná odstávka Mostě, byla vyvolána společností Vršanská uhelná z důvodu rozšíření těžby uhlí v prostoru Slatinice, tedy v prostoru, kde se nachází tepelný napaječ zásobující celé město Most. 

Komořanské dětské hry aneb zabavte se s uhlíři a teplárníky

Jak už sám název napovídá, rozhodly se teplárenská a těžařská společnost potěšit především rodiny s dětmi, a chystají pro ně uspořádat velký zábavný program u příležitosti závodu Dračích lodí na Matyldě v Mostě.

 

Celoplošná odstávka letos v Mostě i Litvínově. Nepřesáhne však 4 dny.

Poprvé po třech letech připravuje během letního období společnost Severočeská teplárenská celoplošnou odstávku teplé vody opět pro obě města – Most i Litvínov. Odstávka, která ani v jednom městě nepřesáhne 4 dny, proběhne v rozdílných termínech.

Severočeská teplárenská v užší nominaci na Projekt roku 2017

Teplárenské sdružení ČR ocenilo snahu teplárenské společnosti o zlepšování služeb a péči o zákazníky, konkrétně její Věrnostní program pro konečné spotřebitele tepla, čestným uznáním za účast v soutěži Projekt roku 2017.