Upravit stránku

Aktuality, tiskové zprávy

Topná sezóna začíná. V Mostě i Litvínově se od pátku začne topit

Vzhledem k předpovědi velmi výrazného poklesu průměrných denních teplot o následujícím víkendu je komořanská teplárna připravena již od pátku 25. září zahájit vytápění domácností v Mostě a Litvínově.

Zahájit vytápění domácností, firem a institucí musí být teplárny připraveny od 1. září, kdy podle vyhlášky Ministerstva průmyslu a obchodu začíná otopné období. V této době jsou zahájeny dodávky tepla, jestliže dva po sobě jdoucí dny klesne průměrná denní teplota pod 13 stupňů Celsia a není očekáván další den vzestup teplot. Výkon jednotlivých zdrojů je pak regulován podle vývoje venkovních teplot a požadavků odběratelů.

 

Temperování domácností zahajujeme vzhledem k citelnému ochlazení, ke kterému má dle předpovědi dojít již na konci tohoto týdne. V případě, že se teplé počasí ještě vrátí, může být vytápění opět utlumeno. Nebylo by to poprvé, co bychom k takovému kroku přistoupili“, řekl Petr Horák, ředitel Severočeské teplárenské.

 

Topná sezóna tak letos v obou městech začne o 6 dní později než loni.

 

V Komořanech 22. 9. 2020

 

Ing. Miloslava Kučerová
tisková mluvčí
Telefon: 476 447 471, 606 644 496
e-mail: miloslava.kucerova@ue.cz

Dobrovolníci uklízeli okolí Benediktu. Odhalili i černé skládky

V pátek 18. září, den před oficiálním úklidovým dnem celostátní kampaně „Ukliďme svět, ukliďme Česko“ se k této akci připojila i komořanská teplárna. K úklidu si vybrala lokalitu okolo Benediktu, tedy jedno z nejnavštěvovanějších míst města Mostu.

 

„Po dohodě s městem jsme si vybrali okolí Benediktu, protože právě sem chodí velká většina Mostečanů sportovat a relaxovat. O areál se samozřejmě velmi dobře starají technické služby, takže na první pohled se může zdát, že práce dobrovolníků na tomto místě jsou úplně zbytečné.  Naším cílem však bylo zaměřit se na křoviny a zalesněné plochy v blízkém okolí, kde bývá skryto nejvíce odpadků. A nemýlili jsme se. Nasbírali jsme 22 velkoobjemových pytlů odpadu a odhalili dvě černé skládky, resp. dvě místa založená bezdomovci a drogově závislými. Do jejich likvidace jsme se z hlediska bezpečnosti nepouštěli, a pouze nahlásili na patřičná místa“, sdělila tisková mluvčí a zároveň jedna z organizátorek firemního úklidu Miloslava Kučerová.

 

Samotný areál byl téměř bez odpadů, až na poměrně velké množství zbytků po cigaretách, jejichž sběru se věnovaly především seniorky. Právě cigaretové nedopalky byly hlavním tématem letošní celorepublikové akce.

 

„Velký dík patří všem dobrovolníkům, kteří se k nám připojili. Tedy žákům ze ZŠ U stadionu, ZŠ Z. Talicha a ZŠ Okružní a jejich učitelkám a také všem seniorkám z Klubu seniorů, skupiny č. 4. Díky nim je kousek města zase o něco čistší“, pochválila dobrovolníky další z organizátorek akce Radka Bišická a předala všem přítomným diplom.

 

Závěr akce si všichni užili při opékání buřtů,  marschmallovs a doprovodném programu.

 

V Komořanech 21. 9. 2020

Akce Ukliďme Benďák, ukliďme Most znovu na pořadu dne

Kampaň k úklidové akci „Ukliďme svět, ukliďme Česko“, která kvůli pandemii koronaviru utichla, znovu ožívá. Realizace celostátního úklidu, stejně jako akce komořanské teplárny s podtitulem „Ukliďme Benďák, ukliďme Most“, se přesouvá na podzimní termín.

 

„Již na začátku roku jsme se rozhodli připojit k celostátní dobrovolnické akci, jejímž cílem je uklidit nelegální skládky a nepořádek sdílených prostor. My jsme si k  úklidu po dohodě s městem vybrali sportovně-rekreační lokalitu okolo Benediktu. Spolu s našimi zaměstnanci se k naší akci závazně přihlásilo několik mosteckých základních škol a také klub seniorů. Bohužel situace okolo COVID -19 realizaci úklidu nepřála, museli jsme akci zrušit“, sdělila tisková mluvčí společnosti a zároveň jedna z organizátorek firemního úklidu Miloslava Kučerová. A dodala: „Věříme, že se nám podaří uklidit kousek našeho města v přesunutém termínu a to v pátek 18. září od 9:00 hodin. A také doufáme, že všichni, kteří se s námi chtěli na úklidu Benediktu podílet, nám zůstanou věrní a opět se k nám připojí, bude-li to jen trochu možné.“

 

Dobrovolníci z řad veřejnosti se mohou hlásit na webové stránce: https://www.UklidmeCesko.cz/event/24543/, přijít však mohou i bez předchozího přihlášení.

Sraz účastníků je na Benediktu, v pátek 18. 9. 2020 v 9:00 hodin, na parkovišti před penzionem.

 

Pro účastníky bude připraven teplý nápoj, po akci opékání. Pro děti pak menší program a odměna.

 

 

V Komořanech 21. 8. 2020

Strejdové a tety z komořanské teplárny vzali děti do chomutovské zoo

Již popáté se sešli zaměstnanci komořanské teplárny před branami Kojeneckého ústavu v Mostě, aby se stali náhradními tetami a strýčky pro tamní děti. Tak jako loni vyvezlo 15 dobrovolníků teplárenské společnosti opuštěné děti do chomutovského zooparku na výlet.

„Zařízení jsme nabídli pomoc již na jaře letošního roku, ale vzhledem k epidemii COVID-19 nám bylo s politováním sděleno, že letos s námi z bezpečnostních důvodů prckové nikam nevyrazí. Naštěstí jsme to nevzdali ani my, ani vedení kojeneckého ústavu a po uvolnění bezpečnostních opatření jsme se dohodli na spolupráci. Akce se zúčastnilo 15 dobrovolníků, z toho 4 muži, kteří se dětem věnují již pravidelně. Máme pocit, že některé děti se nám již začínají vizuálně podobat“, sdělila s úsměvem Miloslava Kučerová, tisková mluvčí společnosti.

 

Vrchní sestra Irena Jeřábková ocenila pomoc dobrovolníků hned při úvodním přivítání: „Co na to říci? Moc, moc děkujeme za vaši pomoc. Jsme vždycky strašně rádi, když můžeme vyvézt více dětí najednou a někam dál, než jen do okolí. K tomu je však potřeba více rukou. Doufám, že vše proběhne hladce“. Poté rozdala všem přítomným roušky.

 

 

Po návratu čekal na zaměstnance e-mail, ve kterém kromě poděkování zaznělo i přání o pokračování spolupráce.

 

 

 

V Komořanech 17. 8.. 2020                          

 

Hnízdní budka zase jako nová. Obydlí pro budoucí sokolí pár je opět připraveno

Do úklidu sokolí budky na komořanském komíně se v minulém týdnu pustil ornitolog Václav Beran, jinak také zoolog, kurátor sbírky Muzea v Ústí nad Labem a pracovník o.p.s. ALKA Wildlife. Dočasné hnízdiště dravců umístěné na ochoze komína ve výšce 150 metrů je tak opět připraveno přivítat budoucí sokolí pár.

 

„Již v roce 2013 opakovaně zaznamenali ornitologové přelety sokola stěhovavého nad areálem naší teplárny. Vzhledem k tomu, že šlo o chráněné dravce, kteří si dost často velmi obtížně, zejména jedná-li se o lidské stavby, hledají vhodné místo ke hnízdění, vyhověli jsme žádosti společnosti ALKA Wildlife a nainstalovali speciální hnízdní budku na ochoze komína,“ sdělila Miloslava Kučerová, tisková mluvčí teplárny, která ornitologa při výstupu na komín doprovázela.

 

Samotnou instalací budky však péče o sokoly nekončí. Velmi důležité je se také o budku starat a nejlépe po hnízdní sezóně ji vyčistit.

 

„ Ani v přírodě si sokoli vlastní hnízdo nestaví. Využívají hnízd jiných druhů, případně jen skalní římsy a podobně. Při opakovaném použití hnízda však dochází i k jeho obsazení ptačími parazity, kteří mohou hnízdící opeřence řádně sužovat. V přírodě to tito dravci řeší alespoň občasným střídáním obydlí. V případě budek je ideální jejich obsah po pár letech vyměnit za nový,“ osvětlil Václav Beran.

 

S ochozu komína snesl ornitolog větší pytel se zbytky potravy, trusu a podkladového keramzitu.  Jeho obsah projde následnou analýzou v Muzeu města Ústí nad Labem. Tak výzkumný pracovník zjistí složení stravy opeřenců. „Sokol nemá ve zvyku uklízet zbytky potravy a obecně si hnízdo nějak čistit, takže obsah budky nám napoví, co nosí rodiče mláďatům za kořist. Při samotném čištění budky nebyl na určování zbytků čas, ale i tak jsme mohli zaznamenat křídlo sojky obecné, dlaska tlustozobého, špačka obecného a také hojné zbytky holubů domácích,“ vypočítává Beran oběti opeřených predátorů.

 

 

 

V Komořanech 7. 8. 2020

 

Výtvarná událost podpořená teplárnou skončila

Malířské sympozium Benedikt Most, které se od roku 2009 řadí mezi nejvýznamnější události regionu Mostecka v oblasti výtvarného umění, vyvrcholilo ve středu 29. 7. společnou jednodenní výstavou obrazů pozvaných malířů.

Na vernisáži, během níž byl umožněn volný prodej děl za autorské ceny, nechyběl ani zástupce sponzora kulturní akce, Milan Boháček, generální ředitel United Energy.

 

„Přestože je v oblasti darů a sponzoringu naší prioritou především vzdělávání a bezpečnost obyvatel, přispíváme i na kulturu a volnočasové aktivity obyvatel. Malířské sympozium je po koronavirové krizi jednou z mála akcí, která v současnosti probíhá. Navíc je veřejností velmi dobře vnímána. Návštěvníci mají jedinečnou možnost pozorovat umělce při práci a v diskusi s nimi se dozvědět i něco více o umění. Proto jsme se rozhodli tuto akci v nelehké době podpořit,“ řekl Milan Boháček.

 

Malířské sympozium je jedním z projektů, které teplárenská společnost podpořila v rámci 2. kola přijímání žádostí o finanční dary a sponzoring.

„Původně jsme chtěli žádosti o dary kvůli pandemii koronaviru pozastavit, nakonec jsme však rozhodli o podpoře tří projektů v celkové částce více jak 52 tisíc korun,“ sdělila Miloslava Kučerová, tisková mluvčí společnosti. „Finanční příspěvek obdrží také společnost Alka Wildlife na pořízení speciálních odečítacích kroužků pro sokoly stěhovavé, díky nimž mohou ornitologové zjišťovat cenné informace o těchto ptácích a litvínovská ZŠ a MŠ Mateřinka na nákup nábytkového vybavení do nové učebny pro vyšší ročník,“ doplnila Kučerová.

 

 

V Komořanech 31. 7. 2020

 

Energický den trochu jinak aneb Ukliďme okolí teplárny

Předposlední červencový pátek se sešli dobrovolníci z teplárenské společnosti, aby uklidili a zvelebili okolí teplárny. Úklidová akce nahradila projekt firemního dobrovolnictví s názvem Energický den, který společnost každoročně organizuje pro vybranou neziskovou organizaci.

 

„Nápad na firemní úklid vznikl v podstatě poté, co byla zrušena celorepubliková akce Ukliďme Česko kvůli pandemii COVID-19 a kdy jsme byli nuceni i my, z téhož důvodu, zrušit projekt firemního dobrovolnictví s názvem Energický den. Po rozvolnění opatření jsme se rozhodli akci uskutečnit alespoň na vlastní půdě a zaměřili jsme se na úklid v okolí našeho areálu“, sdělila Miloslava Kučerová, tisková mluvčí společnosti. Výsledkem prací dobrovolníků byly plné čtyři kontejnery ořezaných větví a trávy a hezčí pohled na upravené pozemky. Tradičně byl zasazen i strom, připomínající energii zaměstnanců. Tentokrát se však nejednalo o červený javor, ale smrk, pocházející z loňské akce pod názvem Komořanské dětské hry. Smrky byly rozdávány mosteckým mateřským školám k ozdobení na vánočních trzích a posléze k jejich zasazení na zahradách mateřinek.

 

„Na firemní den navazují další dva projekty, které jsou zaměřeny na ekologii, a které naše společnost rovněž v tomto roce podpoří. Jedná se o druhý ročník rodinného festivalu Recykult na téma Sázíme les, který proběhne 29. srpna a konečně akce Ukliďme Česko, která se posunula na druhou polovinu září, konkrétně na pátek 18.9. Zatímco Recykult podpoříme finanční částkou, do úklidové celorepublikové akce se zapojíme přímo jako účastníci a s námi pak i některé školy a klub seniorů,“ doplnila Kučerová.

 

 

V Komořanech 27. 7. 2020

První odstávka v souvislosti s rekonstrukcí hlavního napáječe do Litvínova úspěšně ukončena

I přes komplikace zaviněnými nepříznivými klimatickými podmínkami, skončily již včera večer veškeré práce, související s rekonstrukcí primárního napáječe, konkrétně s přepojováním části úseku na provizorní potrubí.

 

„Díky vynikající organizaci a koordinaci prací generálního zhotovitele, společnosti A-BENET s.r.o. s jeho subdodavateli se podařilo zkrátit odstávku s několikahodinovým předstihem oproti plánovanému harmonogramu. Původně se měly domácnosti dočkat teplé vody až dnes, tj. 5. 6. v pozdních večerních hodinách, nicméně odběratelé Litvínova i Janova mohli pocítit teplou vodu již dnes brzy ráno,“ sdělil Petr Horák, ředitel společnosti Severočeská teplárenská. „Zhotoviteli děkujeme za nasazení, které projevil i v extrémně nepříznivém počasí, jež v době prací panovalo. Odběratelům se pak omlouváme za způsobený krátkodobý discomfort“, dodal Horák.

 

 

V Komořanech dne 5. 6. 2020

Topná sezóna končí. V úterý v Litvínově a Janově startuje 4 denní odstávka v dodávce teplé vody

V neděli 31. května,přerušíspolečnost United Energy a Severočeská teplárenská dodávky tepla pro města Most a Litvínov.

 

 „Topná sezóna v loňském roce byla v obou městech ukončena stejně jako letos až k oficiálnímu termínu ukončení topné sezóny uvedeným ve vyhlášce Ministerstva průmyslu a obchodu,“ sdělila Miloslava Kučerová, tisková mluvčí společnosti. „V případě opětovného poklesu venkovních teplot je teplárenská společnost, na základě žádosti odběratelů, kdykoliv připravena dodávky tepla opět obnovit,“ dodala Kučerová.

 

V úterý 2. června pak startuje, v souvislosti s rekonstrukcí hlavního napáječe, čtyřdenní odstávka v dodávkách teplé vody pro města Litvínov a Janov. Práce na přepojení na provizorní potrubí započnou 2. června v brzkých ranních hodinách, skončení prací a obnovení dodávek plánuje společnost 5. června ve večerních hodinách.

 

Za snížení komfortu obyvatel v době odstávky se společnost omlouvá.

 

V Komořanech 29. 5. 2020

Sokolí ráj na komořanském komíně

Komín komořanské teplárny u Mostu je rájem pro sokola stěhovavého. Populace tohoto kriticky ohroženého dravce se totiž právě zde rozrostla o další tři malé opeřence. „Komín se stal domovem pro první pár sokolů již v roce 2014, kdy byla na jeho ochozu umístěna hnízdní budka. Od té doby se zde vylíhlo 21 mláďat. Letos jsme na svět uvítali dvě samičky a jednoho samečka. Rodiče jsou s největší pravděpodobností stejný pár, který u nás zahnízdil vloni“, uvedla Miloslava Kučerová, tisková mluvčí teplárny.

 

Pohlaví nových obyvatel odhalil ornitolog Václav Beran při kroužkování v první polovině května. „Vzhledem k počasí začali sokoli hnízdit nezvykle brzy, což bylo zjevné především na samečkovi, který již dobře létal. Při výstupu na komín patroloval na jeho ochozu a posléze odlétl neznačený. Mláďata jsou ve výborném stavu, potravy mají evidentně dostatek. Kolem budky jsem posbíral i pár kroužků patřících poštovním holubům,“ sdělil Beran.

Nakonec došlo i k okroužkování posledního mláděte. Několik dní po označení jeho sourozenců si zaměstnanci, stejně jako vloni, povšimli mladého sokola, který vypadal zraněný a nelétal. „Sameček byl odchycen, okroužkován a následně umístěn pro jistotu opět na ochoz do bezpečí. Dle přivolaného ornitologa byl v dobré kondici, rodiče ho na zemi krmili,“ dodala Kučerová.

 

Hnízdění sokolů na komíně je výsledkem dlouhodobé spolupráce firmy s ornitology ze společnosti Alka Wildlife, kteří se snaží o návrat sokolů do přírody. Na rozdíl od skal, kde hnízdili původně, mají v průmyslových areálech paradoxně dostatek klidu na hnízdění i dostatek letící potravy. Podle odborníků na to přišli dravci sami.

Teplárna jim pomáhá instalací buněk. Sokoli naopak firmě pomáhají chránit technologii před holubím znečištěním redukcí stavu těchto ptáků v areálu.

 

 

V Komořanech 18. 5. 2020               

Termíny letních odstávek zveřejněny

Společnost Severočeská teplárenská zveřejňuje k dnešnímu datu aktuální přehled termínů letních odstávek teplé vody. Podrobnější informace k jednotlivým lokalitám naleznete zde:

Most

Litvínov

 

Informační letáky budou v těchto dnech předány jednotlivým správcům odstavených objektů k vylepení do vchodů. Bližší informace budou pak i na telefonních číslech 476 447 830 nebo na 734 289 969 nebo zde.

 

Chápeme, že odstávky jsou vždy nepříjemné, ale věříme v pochopení našich odběratelů, kdy tím, že snížíme komfort v letních měsících je pořád lepší, než komplikace v zimě, což by mohlo nastat, kdybychom údržbě nevěnovali takovou pozornost.

 

V Komořanech dne 14. 5. 2020

Litvínov čeká v létě oprava hlavního horkovodu. Komořanská teplárna je na to připravena

Zajistit plynulou dodávku tepla a teplé vody všem odběratelům je prioritou většiny teplárenských společností. Aby mohly dostát svým závazkům vůči zákazníkům, je potřeba pravidelný servis a obnova horkovodů. Z toho důvodu se ani letos teplárny plánovaným opravám nevyhnou, byť současná situace a řada opatření proti šíření epidemie COVID – 19, jim situaci rozhodně neulehčují.  Přesto přípravy v Komořanech jsou v plném proudu.

 

Důležitou zprávou pro obyvatele je, že dlouhodobá odstávka v roce 2020 opět nebude. V Mostě budou probíhat pouze lokální opravy, v Litvínově je však v plánu obnova hlavního napáječe, který přivádí horkou vodu do města.

„Každoročně plánujeme do obnovy tepelných zařízení nemalé finanční prostředky a realizaci akcí se snažíme plánovat tak, aby měly co nejmenší dopad na naše odběratele. Přesto se však několikadenním lokálním odstávkám nevyhneme,“ vysvětluje vedoucí provozu Tomáš Vraj.

 

LITVÍNOV - Zásadní akcí bude letos rekonstrukce části tepelného napáječe v délce cca 2 x 2 000 m do města Litvínova, která začne samotným zásahem do potrubí napáječe v červnu. „Abychom nemuseli po dobu prací na tomto horkovodu přerušit dodávky tepla pro odběratele v Litvínově dlouhodobě, rozhodli jsme se vybudovat po celé délce trasy provizorní propojení,“ říká Tomáš Vraj. Stejným způsobem postupovala teplárenská společnost i vloni při přeložce horkovodu do Mostu kvůli postupující těžbě uhlí. Pro obyvatele Litvínova to tak znamená pouze dvě kratší odstávky v okamžiku, kdy bude docházet k přepojení na provizorní potrubí a poté zase zpět. První odstávka v délce přibližně čtyř dnů bude probíhat v první polovině měsíce června, druhá potom v délce asi 3 dny v druhé polovině srpna. Odstávky se budou týkat všech odběratelů v Litvínově i Janově.

Kvůli generální opravě přípojky pro výměníkovou stanici č. 11 bude v srpnu 2020 probíhat lokální odstávka pro odběratele z této VS (B. Němcové 804-809, 822, 823, 824, Valdštejnská 819, 820, 821). „Abychom příliš neomezovali obyvatele této lokality, spojíme ji s termínem srpnové odstávky tepelného napáječe a bude se jednat o maximálně 6 dní,“ dodává Tomáš Vraj.

 

MOST - V Mostě je plánováno několik lokálních odstávek a to v lokalitách POD NEMOCNICÍ poblíž ulic F. Halase a V. Nezvala a dále PODŽATECKÁ směrem na muzeum. „Zde předpokládáme dopad na odběratele velmi malý. Plánujeme běžné opravy primárních rozvodů a bude se jednat maximálně o jednodenní odstávky teplé vody,“ informuje vedoucí provozu. Rekonstrukce sekundárních rozvodů tepla a teplé vody, tedy od výměníkových stanic k domům, se dotkne lokalit výměníkových stanic  VS 801 a 809 (ul. Maršála Rybalka, Česká a Albrechtická), VS 21 A, B (ul. Vítězslava Nezvala) a VS 26 (ul. Antonína Dvořáka). Půjde o maximálně desetidenní odstávky na přelomu června a července.

 

Finální termíny lokálních odstávek a rozsah odběrných míst zveřejní teplárenské společnosti nejpozději v polovině května a to prostřednictvím webových stránek www.setep.cz   www.ue.cz a za pomoci obou radnic. Standardně připravujeme i informační letáky, které budou předány jednotlivým správcům odstavených objektů k vylepení do vchodů.

 

V Komořanech dne 23. 4. 2020

 

 

 

 

 

 

 

 

Spolupráce teplárny v Komořanech s městy pro rok 2020 stvrzena

Spolupráce společnosti United Energy  s městy Most a Litvínov bude pokračovat i v letošním roce. Na začátku dubna byly podepsány dodatky, které oblasti spolupráce pro rok 2020 konkretizují.

Výše finanční částky poskytnuté městům na jejich projekty se od předchozích let nemění. Každé z nich obdrží opět půl miliónu korun.

 

MOST – S městem Most uzavřela teplárna v pořadí již sedmnáctý dodatek k Dohodě o vzájemné spolupráci. Ten letos zahrnuje především podporu vzdělávání (150 tis. Kč)a  sociální oblasti (100 tis. Kč). Na ostatní činnosti padne zbylých 250 000 korun, kde nejvýznamnější položkou je 150 tisíc korun na rozšíření zahradní části pro děti z jeslí v MŠ Hutnická.

 

LITVÍNOV – Spolupráci v letošním roce svým podpisem stvrdil generální ředitel komořanské teplárny Milan Boháček i se starostkou města Litvínova Kamilou Bláhovou.

Nejvíce podporovanými oblastmi v letošním roce jsou vzdělávání (325 tis. Kč) a prevence kriminality (105 tis. Kč). Zbylé prostředky půjdou na kulturu a sociální oblast. Největší položku ve výši 140 tisíc korun představuje pořízení interaktivní tabule pro ZŠ Litvínov-Hamr v Mládežnické ulici.

 

„S návrhy projektů, které navrhlo město Litvínov k podpoře, jsme bez výjimky souhlasili. Spokojeni jsme zejména s výší podpory do vzdělávání a bezpečnosti obyvatel. Projekty korespondují i s naším zájmem, tedy zajistit vyšší kvalitu žití obyvatel v regionu ve smyslu nízké kriminality a dobrého školství. Právě podpora těchto dvou oblasti je prioritou naší společnosti,“ řekl Milan Boháček.

 

„United Energy patří mezi významné sponzory města již patnáct let. Velmi si toho vážíme a

děkujeme,“ poděkovala Kamila Bláhová.

 

Městu Litvínov přispěla komořanská teplárna jen na základě dodatků k Dohodě o vzájemné spolupráci z roku 2006 částkou 7 230 000 korun.

 

 

 

V Komořanech 3. 4. 2020                           

 

 

United Energy získala pro nemocnici v Mostě další ochranné pomůcky

Potřebné ochranné pomůcky, tentokrát brýle a ochranné obleky, převzal dnes ředitel mostecké nemocnice MUDr. Petr Najman z rukou generálního ředitele společnosti United Energy Ing. Milana Boháčka.  Jednalo se o třetí část pomoci skupiny EPH a J&T.

 

„Ze zakoupeného zdravotnického materiálu, který zajistila naše mateřská společnost EPH, se nám podařilo pro naši nemocnici získat další profylaktické pomůcky, konkrétně 300 kusů ochranných overalů a 120 kusů brýlí,“ uvedl Milan Boháček.

 

Dle slov Petra Najmana bude větší část daru poskytnuta zdravotníkům z odběrového místa. Ti zde provádějí indikovaným pacientům, kteří mohou přijet i autem, odběr pro test na nákazu virem způsobujícím onemocnění COVID-19. „ Pro fungování odběrového místa je nedostatek ochranných pomůcek velkým problémem. Nezbývá mi, než znovu poděkovat vaší společnosti za jejich zajištění,“ řekla Najman.

 

Fotografie: Ing. Milan Boháček, generální ředitel UE, a.s., MUDr. Petr Najman, ředitel mostecké nemocnice. MUDr. František Janů, primář chirurgie a Mgr. Šárka Gregušová, hlavní sestra při předání daru.

 

 

V Komořanech 1. 4. 2020                           

 

 

Druhé číslo magazínu DoTeK jen online

Právě vyšlo druhé číslo magazínu DoTeK 2020. S ohledem na vyhlášená opatření proti šíření COVID-19 však tentokrát nebude čtvrtletník distribuován do poštovních schránek a bude možné jej shlédnout pouze v online verzi.

 

V magazínu s podtitulem Časopis plný energie se čtenáři mohou těšit na interview s úspěšnou plavkyní Simonou Kubovou (dříve Baumrtovou), informaci o projektu Adoptuj si svou sedačku v litvínovské Citadele či na zajímavosti o rodinném festivalu Recykult.

 

Aktuální číslo se věnuje i vážnějším tématům jako jsou letní odstávky 2020, investice do horkovodů či zpracování odpadů. Zajímavý je i rozhovor s technickým ředitelem United Energy, který vás seznámí s přípravou projektu, jež má připravit firmu na plánovaný odklon Evropy od spalování uhlí.

 

Nové číslo magazínu je možné shlédnout na webu United Energy nebo Severočeské teplárenské.

 

V Komořanech 27. 3. 2020                         

 

Teplárna předala druhou část daru. Mostecká nemocnice obdržela respirátory

Třetí letadlo s pomocí, kterou se podařilo zajistit skupinám EPH a J&T, přivezlo ve středu krátce po půlnoci 200 tisíc respirátorů N95. Polovina z tohoto počtu, určená pro ČR, je postupně distribuována do nemocnic, měst a částečně i firem, které zajišťují základní obsluhu obyvatelstva. Celkem bylo zatím do Česka a Slovenska dodáno vedle těchto respirátorů také 1 500 000 chirurgických roušek, 20 000 ochranných obleků, 25 000 ochranných brýlí a 50 000 testů.

 

Již ve středu předali ředitelé společností skupiny United Energy Milan Boháček (UE, a. s.) a Petr Horák (ST, a. s.) první část pomoci městům Most a Litvínov a také mostecké nemocnici v podobě třiceti devíti tisíc kusů jednorázových ústenek. Dnes obdržela Krajská zdravotní a.s. – Nemocnice Most o. z., další dar a to 4 000 kusů respirátorů N95.

 

„Na začátku vyhlášení nouzového stavu, tedy počátkem března jsme na tom s pomůckami byli podobně jako všichni v celé republice, nebyli jsme úplně dobře vybaveni. Nicméně situace se postupně mění k lepšímu i díky darům takových společností jako je EPH (Energetický a průmyslový holding). Před třemi dny jsme obdrželi 12 tisíc ústenek a dnes dorazila dodávka čtyř tisíc respirátorů FFP2. Této pomoci si opravdu ceníme a velmi děkujeme společnosti za tyto pozitivní kroky,“ řekl k poskytnutému daru MUDr. Petr Najman, ředitel mostecké nemocnice.

 

„Vážíme si každé takové pomoci, která pro zaměstnance Krajské zdravotní do našich nemocnic přichází ve dnech, kdy je ochranných pomůcek pro zdravotníky v České republice stále ještě nedostatek. Děkujeme firmě EPH za dar, který se dostal jejím prostřednictvím do České republiky,“ poděkoval již ve středu Ing. Jiří Novák, předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s.

 

V Komořanech dne 27.3.2020

 

Zaměstnanci šijí roušky pro sebe i své kolegy. Laboratoř vyrábí desinfekci

K šití doma vyrobených roušek se připojili i zaměstnanci komořanské teplárny. Ti, kteří z preventivních opatření pracují z domova, vyměnili své obvyklé pracoviště za domácí šicí dílnu, aby ušili roušky pro své kolegy, kteří chodit do práce musí kvůli zabezpečení plynulého chodu teplárny. Jsou ale i tací, kteří šijí roušky mimo pracovní dobu.

 

„Nedostatek ochranných pomůcek zvedl vlnu solidarity a ukázal improvizační potenciál našich zaměstnanců,“ sdělila tisková mluvčí teplárny Miloslava Kučerová a dodala: „ Šití předcházela výzva k pomoci a během tří dnů se sešlo více jak 130 kusů roušek. Zapojili se nejen zaměstnanci, ale k údivu i jejich ratolesti, které v současné době nechodí do školy a chtějí být nějak prospěšné.“

 

Svépomocí řeší United Energy i výrobu desinfekčního prostředku, který je používán v provozních objektech a při úklidu. Ten vyrábí laboratoř teplárny.

 

 

V Komořanech 26. 3. 2020                         

Společnosti skupiny United Energy předaly první část pomoci městům i nemocnici

Předevčírem okolo jedné hodiny ranní přistálo na letišti Václava Havla letadlo, které z Číny přivezlo potřebný zdravotnický materiál. Obsahem dodávky byl i 1 milion roušek, které zakoupily i J&T a EPH. Šlo o první část z dodávek, na které obě skupiny vyčlenily přes 215 milionů korun. Dodávka byla rozdělena rovným dílem mezi Česko a Slovensko. Další část pomoci by měla dorazit v nejbližších dnech.

500 000 roušek určených pro Českou republiku bylo distribuováno již včera především do regionů, ve kterých poskytují společnosti skupiny EPH dodávky tepla.  Jedním z nich je i Mostecko.

Ředitelé společností skupiny United Energy Milan Boháček (UE, a. s.) a Petr Horák (ST, a. s) dnes, tj. 25. března, předali prvních 39 000 roušek mostecké nemocnici a také městu Most a Litvínov k rozdělení organizacím, které v obou městech poskytují základní kritické služby.

Dvanáct tisíc ústenek přijali za mosteckou nemocnici ředitel zdravotní péče doktor Petr Najman spolu s hlavní sestrou Šárkou Gregušovou. Oba ocenili pomoc nadace a poděkovali za poskytnutí jednorázových roušek, které podle nich spotřebují denně velké množství. Ústenky totiž, jako opatření proti šíření koronaviru, poskytují i svým pacientům.

Za osmnáct tisíc roušek pak poděkoval tajemník mosteckého magistrátu Petr Krupička. „Roušky rozdělíme mezi sociální služby. Obdrží je penziony pro seniory i místní hospic. Část obdrží také technické služby či městská policie,“ upřesnil Krupička.

Devět tisíc roušek pak bylo předáno starostce města Litvínova Kamile Bláhové a místostarostce Erice Sedláčkové. „Děkujeme všem sponzorům za poskytnuté ochranné pomůcky, které můžeme přerozdělit organizacím, jež je postrádají. Sponzorů máme více, nicméně vy jste tím největším. Ještě jednou nadaci děkujeme,“ vyjádřila svůj dík starostka.

Nezávisle na daru od nadace J&T a EPH poskytla společnost United Energy ochranné pomůcky také pro lékaře kladenské nemocnice. “Na základě žádosti našeho závodního lékaře, který zároveň vykonává praxi v nemocnici v Kladně, jsme pro urgentní příjem tohoto zařízení poskytli několik ochranných brýlí,“ informoval generální ředitel společnosti Milan Boháček.

 

V Komořanech 25. 3. 2020                         

 

 

 

Opatření společností skupiny United Energy proti šíření koronaviru

Teplárenské společnosti United Energy a Severočeská teplárenská si uvědomují závažnost dané situace a přijaly v posledních týdnech řadu opatření proti šíření epidemie COVID – 19. Ve všech krocích postupují plně v souladu s ustanoveními schválenými úřady, podle pokynů a doporučení Bezpečnostní rady státu, Ministerstva zdravotnictví ČR a hygieniků.

Komořanská teplárna má dva hlavní cíle: zaručit zdraví a bezpečnost svých zaměstnanců, které je hlavní prioritou vedení společnosti, a zároveň zajistit plynulý chod teplárny a dodávek tepla a teplé vody odběratelům.

Jedním z úplně prvních kroků proti šíření nového koronavirus bylo nařízení domácí karantény pro kolegy, kteří se v posledních týdnech zdržovali v rizikových zemích. Případně jejich rodinní příslušníci a členové domácnosti.

 

„Jedním z dalších opatření je minimalizace vzájemného kontaktu lidí.  Zaměstnancům, u nichž není nutná fyzická přítomnost přímo na pracovišti, byl doporučen režim práce z domova. Platí maximální možná míra omezení osobních schůzek s důrazem na využívání elektronických forem komunikace a to jak mezi našimi zaměstnanci, tak s obchodními partnery,“ sdělil Milan Boháček, generální ředitel United Energy a doplnil: „Preventivní opatření samozřejmě zavádíme i v provozu, aby byla zaručena běžná činnost a plynulý chod výroby. Sestavili jsme pracovní skupinu, jejímž úkolem je například zajistit bezpečné prostředí pro pracovníky centrální dozorny a elektrovelína, kde se obvykle sdružuje více pracovníků. Ti budou nově odděleni.“

 

Zaměstnanci jsou pravidelně informováni o aktuálně platných nařízeních vlády i o zdravotních pravidlech.

„Veškerá uvedená opatření jsou ryze preventivního charakteru, V případě teplárny v Komořanech nemáme žádnou informaci o případně nakaženém zaměstnanci,“ řekla Miloslava Kučerová, mluvčí teplárenské společnosti

 

 

 

V Komořanech 16. 3. 2020                         

Dubnová úklidová akce Ukliďme Benďák, ukliďme Most se ruší

Komořanská teplárna rozhodla o ZRUŠENÍ dobrovolnické úklidové akce „Ukliďme Benďák, ukliďme Most,“ která se měla uskutečnit v pátek 3. dubna 2020.  Rozhodnutí o odvolání akce vydala v souvislosti s ochranou občanů města a prevenci nebezpečí vzniku a rozšíření onemocnění COVID-19 způsobené novým koronavirem.

„Neskrýváme, že nás odvolání akce mrzí, nicméně jde o preventivní opatření, které vnímáme jako důležité, neboť se jedná o zdraví a bezpečnost občanů“, sdělila tisková mluvčí teplárenské společnosti Miloslava Kučerová. Situaci okolo koronaviru bude teplárna i nadále sledovat a případně uvažovat o přesunutí termínu akce.

„Úplně se akce vzdát nechceme. Pokud se situace zlepší, přesuneme úklid na pozdější, pravděpodobně podzimní termín,“ informovala Radka Bišická, specialistka marketingu a jedna z organizátorek a doplnila: „Děkujeme všem partnerům, školám a ostatním dobrovolníkům, kteří se s námi chtěli na úklidu Benediktu podílet.  Věříme, že nám zůstanou věrní a opět se k nám připojí, bude-li to možné.“

 

 

V Komořanech 12 .3.  2020