Upravit stránku

Aktuality, tiskové zprávy

Klientské centrum společnosti Severočeská teplárenská, a. s., otevřeno

Společnost Severočeská teplárenská nově otevřela kontaktní místo pro své zákazníky v budově sesterské společnosti Gabit na adrese kpt. Jaroše 99 v Mostě. Cílem a posláním společnosti je především spokojenost zákazníků, proto i nové centrum bude sloužit lidem k vyřízení nutných záležitostí v prostředí, kde ochota a vstřícnost jsou na prvním místě.

 

Na klientské místo se mohou zákazníci obracet v případě:

  • změny smluv
  • reklamací
  • získání Informací o produktech a službách
  • vytvoření nabídky služeb na míru
  • potíží s vytápěním nebo teplou vodou
  • požadavku na připojení k CZT

 

Zaměstnanci centra jsou připraveni Vám ochotně pomoci a v případě potřeby zvolit i individuální jednání mimo zákaznické centrum gabitmost.cz

 

Věříme, že kontaktní centrum bude přínosem pro všechny zákazníky.

 

 

V Komořanech dne 10. 2. 2020

 

Neziskovky mohou žádat o dobrovolníky

I letos je společnost United Energy připravena, v rámci projektu firemního dobrovolnictví, poskytnout své zaměstnance některé z organizací, působících nebo vykonávajících svou činnost na Mostecku a Litvínovsku, případně na Chomutovsku.

Neziskové organizace, které mají o tuto nefinanční podporu ze strany teplárenské společnosti zájem, mohou vyplnit formulář žádosti, který je k dispozici na webových stránkách www.tepelnapohoda.cz, pod záložkou „…Dobrovolnictví“ a zaslat jej na uvedené kontakty nejpozději do 31. března2020.

Ze zaslaných žádostí pak bude vybrána organizace, kterou komořanská teplárna v letošním roce podpoří.

 

„Vedení firmy umožní svým zaměstnancům v jeden den opustit svá běžná pracoviště a pomoci vybrané neziskové organizaci již podvanácté. Jsme zvědaví, které organizace projeví o práci dobrovolníků zájem v letošním roce. Dosud jsme pomáhali například v dětských domovech v Hoře Sv. Kateřiny a ve Vysoké Peci u Jirkova, handicapovaným v obecně prospěšné společnosti Energie v Meziboří, mateřským školkám i domovům seniorů,“ sdělila Miloslava Kučerová, tisková mluvčí společnosti.

 

 

V Komořanech 23. 1. 2020

Podpora regionu v roce 2019

Společnost United Energy a Severočeská teplárenská věnovaly v loňském roce více jak 3 000 000 korun na podporu veřejně prospěšných aktivit v regionu. Městům, obcím a neziskovým organizacím tak firma přispěla finanční částkou na stejné úrovni jako v roce předchozím. Nejvíce podporováno bylo vloni vzdělávání (30%) dále pak zdravotní a sociální oblast (21%), kterou následovaly úspory energií společně s oblastí kultury a volného času (14%).  Teplárna nezapomněla ani na podporu prevence kriminality (6%).

 

Z celkové částky na podporu aktivit regionu připadla částka ve výši 1 milion korunna podporu projektů partnerských měst Mostu a Litvínova v rámci dohod o spolupráci. Každé město obdrželo na své projekty 500 000 Kč.

 

Mezi nejvýznamnější položky dohody s městem Most patřilo 170 tisíc korun na pořízení zvedáku s váhou pro imobilní uživatele Domova pro seniory v ul. A. Dovářka  či 80 tisíc korun na zakoupení nových židlí na Komorní scénu mosteckého divadla.

Finanční příspěvky v rámci dohody s Litvínovem putovaly například do objektu MŠ Ladova 1676, na zahradní úpravy školní zahrady a její vybavení herními prvky (200 tis. Kč), na podporu celoročních společenských a kulturních aktivit jako například Valdštejnské slavnosti nebo Krušnohorské vánoce (200 tis. Kč) či Městské polici na vybavení nízkoprahového centra Jaklík a rekonstrukci kamerového systému v celkové výši sto tisíc korun.

 

Zbylé finanční prostředky ve výši více jak 2 000 000 korun byly rozděleny mezi neziskové organizace mosteckého regionu.Například Domov sociálních služeb v Litvínově investoval do pořízení myčky podložních mís, vaků a zvedáků pro imobilní klienty (263 tis. Kč). Střední škola technická v Mostě kompletně vybavila školní jídelnu (430 tis. Kč) a VOŠ, OA, SZŠ v Mostě vyměnila za věnované prostředky (196 tis. Kč) osvětlení v budově školy. Komořanská teplárna dále podpořila například významný projet protidrogové prevence pro děti a mládež  Revolution Train částkou osmdesát tisíc korun a přispěla na publikaci Skřítci a démoni Krušných hor Oblastnímu muzeu a galerii v Mostě (77 tis. Kč).

 

V rámci křtu firemního kalendáře uspořádala teplárenská společnost charitativní akci, jejíž výtěžek ve výši 71 500 tisíc korun byl věnován Nadačnímu fondu Veroniky Kašákové na projekt RESTART zaměřený na děti z dětských domovů.

 

 

I v loňském roce pokračovala komořanská teplárna se zapojováním svých zaměstnanců do veřejně prospěšných aktivit a to prostřednictvím firemního dobrovolnictví s názvem Energický den. Zaměstnanci již počtvrté pomohli zvelebit zahradu Dětskému domovu ve Vysoké Peci. V rámci akce SETEP DAY pak vyvezli děti z Kojeneckého ústavu v Mostě do Zooparku v Chomutově.

 

 

 

 

V Komořanech 15. 1. 2020

 

Komořanský sněhulák přivezl sníh i radost

Pátek třináctého, pro mnohé tolik obávaný den, ne však pro teplárníky, kteří se rozhodli již po druhé přivézt návštěvníkům vánočních trhů sněhovou nadílku, a s ní i bohatý celodenní program.

Dopoledne patřilo především dětem z mateřinek, které soutěžily o nejhezčí vánoční stromeček. Díky nim tak vznikla v prostorách átria magistrátu města Mostu překrásná výzdoba, která podtrhla kouzelnou předvánoční atmosféru na vánočních trzích. Nutno dodat, že děti vytvořily opravdu originální dekoraci, za kterou byly také náležitě odměněni na Komořanském sněhulákovi. Hlavní cenu si však odnesla jen jedna mateřinka, a to Mateřská škola Růžová, která získala na sociální síti od veřejnosti největší počet liků.

Ostatní děti neodcházely v pátek s prázdnou, ale dostaly na cestu drobné dárky a perníčky.  Navíc smrčky z vánočních trhů jim budou převezeny do domovských školek, aby mohly být na jaře zasazeny, a připomínat jim událost, na které měly svůj velký podíl.

Po obědě následovala autogramiáda, kde si na své přišli fanoušci hokejistů HC Verva Litvínov a hráček DHK Baník Most. Odpolední program pokračoval v duchu soutěží, stavění sněhuláků a užívání předvánoční atmosféry.

Věříme, že letošní Komořanský sněhulák nebyl poslední, a bude pokračovat v načaté tradici.

Pěkné vánoční svátky všem přeje

Severočeská teplárenská, a.s.

V Komořanech dne 16. 12. 2019

Tým Černých andělů navštívil teplárnu. Provozem je provedl Mikuláš s Andělem

V pátek 6. prosince navštívil komořanskou teplárnu tým Černých andělů. Mikulášská exkurze házenkářek začala jejich proměnou v čertice ihned při příchodu k vrátnici teplárny. Zde se k nim připojili vrcholoví zástupci komořanského nebe - Anděl Milan Boháček (generální ředitel United Energy) a Mikuláš Petr Horák (ředitel Severočeská teplárenské).

 

„Házenkářský klub již několik let sponzorujeme. Konkrétně podporujeme hráčku Míšu Borovskou. Zatímco nejen zástupci vedení našich společností, ale i naši zaměstnanci navštěvují zápasy Černých andělů, takže velice dobře znají prostředí, ve kterém se pohybují, samy hráčky zatím neměly možnost se s prostředím svého partnera seznámit. Připravili jsme tedy pro ně netradiční, mikulášskou exkurzi i s nezbytnou nadílkou,“ sdělila Miloslava Kučerová, tisková mluvčí skupiny United Energy.

 

Po prohlídce provozu se děvčata v čele s jejich trenérem přesunuli do administrativní budovy společnosti, kde pro zájemce z řad zaměstnanců teplárenských společností proběhla autogramiáda hráček.

 

V Komořanech 13. 12. 2019

Která mateřská škola si odnese šek v hodnotě 12 000 Kč z Komořanského sněhuláka? Je to na Vás

Společnost Severočeská teplárenská požádala veřejnost, aby se zapojila do hlasování o nejhezčí vánoční stromeček. Do soutěže se zapojilo celkem 18 mateřinek z Mostu. Každá z nich přišla ozdobit svůj smrček, který je spolu s ostatními umístěn v atriu magistrátu města Mostu.

Vyhlášení vítězné mateřské školky proběhne při příležitosti celodenní akce Komořanský sněhulák v pátek 13.prosince v dopoledních hodinách na 1.náměstí v Mostě. Šek v hodnotě 12 000 Kč předá pan primátor a ředitel společnosti Severočeská teplárenská, a.s.

Hlavní myšlenkou celé soutěže není jen samotná finanční odměna, ale především zapojení fantazie a kreativity dětí. Nutno dodat, že zručnost dětem opravdu nechyběla a vznikly vskutku originální vánoční ozdoby. Díky dětské tvořivosti tak budou smrčky okrasou vánočních trhů po celou dobu jejich konání. Tím však jejich role nekončí, neboť budou po skončení trhů převezeny do jednotlivých mateřských školek k jejich pozdějšímu zasazení. Stromky i nadále budou zdobit zahrady mateřinek a navíc dětem připomínat událost, na které měly svůj velký podíl.

Nenechte si ujít vystoupení dětí z mateřinek, které se zapojily do soutěže, a přijďte na Komořanského sněhuláka zažít neopakovatelnou atmosféru, jenž umí bezpochyby vykouzlit právě ti nejmenší.

V Komořanech dne 6.12. 2019

Cena tepla v Mostě a Litvínově pro rok 2020

Teplo v příštím roce podraží. Domácnosti se však citelného zvýšení ceny tepla bát nemusí. Růst cen totiž vyrovná pokles DPH z 15 na 10 procent, o němž letos rozhodli poslanci.


„Zdražení tepla bychom se samozřejmě rádi vyhnuli, nicméně musíme reagovat na výrazné zvyšování nákladů společnosti během posledních dvou let, které nemůžeme nijak ovlivnit. Na mysli mám především enormní růst ceny povolenek na emise (vypouštění) skleníkových plynů, jejichž cena během tohoto období vzrostla více jak o čtyřnásobek,“ uvedl Petr Horák, ředitel společnosti Severočeská teplárenská.

Teplárenská společnost předpokládá zvýšit cenu tepla přibližně o pět procent.

„Vzhledem k tomu, že cenu navyšujeme o pět procent, o které je nově poníženo DPH, zdražení tepla domácnosti prakticky nepocítí. Podotýkám však, že ani toto pětiprocentní zvýšení, tak výrazný skok v nákladech na emisní povolenky během posledních dvou let, nepokryje. Avšak přesunout celé náklady na jejich pořízení k tíži odběratelů v žádném případě nechceme. Stále hledáme další opatření k úsporám,“ dodal Horák.

Společnost Severočeská teplárenská, a.s. v souladu s ustanovením článku 7 odst. 4 platných Všeobecných obchodních podmínek zveřejňuje informaci o změně ceny tepelné energie platné od 1. 1. 2020. Ceník pro rok 2020 najdete ZDE.

Podle předsedy Teplárenského sdružení, Martina Hájka, budou ceny tepla zvyšovat i další teplárny. „Lze očekávat, že většina tepláren promítne do cen v příštím roce většinu nárůstu nákladů na povolenky.“
„I přes navýšení ceny, zůstane teplo v Mostě a Litvínově na celorepublikovém průměru,“ doplnil Horák.


Komořanská teplárna během posledních let investovala nemalé prostředky do modernizace a ekologizace zdroje, tak aby i po roce 2020 plnila zpřísněné emisní limity a zároveň závazky vůči odběratelům v následujících letech.
S ohledem na vnější ekonomické tlaky pokračuje zároveň teplárenská společnost v trendu hledání dalších alternativ využívání technologií s nízkou produkcí emise uhlíku, jako náhrady za stávající uhelné technologie, plánuje vybudování zařízení pro energetické využívání komunálních odpadů, a sleduje ekonomické možnosti využívání biomasy pro spoluspalování.

V Komořanech, 22. 11.  2019

Severočeská teplárenská, a.s.

Komořanský sněhulák aneb sněhová nadílka opět bude

Letošní vánoční trhy opět oživí teplárníci se svojí nadílkou sněhu a celodenním programem pro malé i velké návštěvníky. Sníh dorazí v pátek 13. prosince a spolu s ním přijedou na 1. náměstí v Mostě i litvínovští hokejisté a mostecké házenkářky.

Komořanský sněhulák letos odstartuje v 10 hodin soutěží mateřinek, pro něž budou v atriu magistrátu přichystány živé stromky k ozdobení. V den akce vyberou společně primátor města a ředitel společnosti Severočeská teplárenská vítěznou mateřskou školu, která získá šek v hodnotě 12 000 Kč.

Stromky budou ozdobou vánočních trhů až do jejich zakončení. Po té budou stromky převezeny do mateřských školek a na jaře zasazeny v jejich zahradách.

Nově společnost plánuje zařadit do programu workshop pro děti, kde si vyzkouší svojí zručnost a bystrost. Pro všechny stavitele sněhuláků bude připraven malý dárek. Navíc během dne budou vyhlášeny soutěže o zajímavé ceny, takže nikdo neodejde s prázdnou.

Nebyla by to akce teplárny, aby nepřipravila tepelnou pohodu i v chladném počasí, které lze očekávat v období konání vánočních trhů, respektive v den Komořanského sněhuláka. Tepelná zóna nabídne místo k zahřátí a k odpočinku. K vytvoření dokonalé atmosféry přispěje šálek teplého čaje s medem a perníčky.

Přijďte s námi nasát vánoční atmosféru.

Těšíme se na Vás

Severočeská teplárenská, a.s.

V Komořanech dne 18. 11. 2019

Šperky baronky Ulriky von Levetzow se vrací na stálo „domů.“ Stojí za tím mecenáš jménem Severočeská teplárenská, a.s.

 

Baronka Ulrika von Levetzow byla fascinující vzdělaná osobnost s velkým sociálním cítěním o čemž svědčí řada projektů, které podpořila. Je známo, že baronka patřila mezi první podporovatele Vlasteneckého později Národního muzea, založila mimo jiné útulek pro bezdomovce a prádelní školu.

S ochotou baronky pomáhat potřebným se ztotožňuje celá řada společností v regionu a mnohé ji chápou jako své poslání. Jednou z nich je akciová společnost Severočeská teplárenská. Ta měla tu čest, být součástí velkého návratu šperků baronky Ulriky von Levetzov zpět do Oblastního muzea a galerie v Mostě. Díky finančnímu daru, který společnost muzeu poskytla, byla vyhotovena pancéřová vitrína vhodná pro prezentaci šperků baronky Ulriky.

O to víc si společnost cení podpory, že jde o návrat vzácných klenotů, které jsou jedním z nejvzácnějších šperkařských děl v České republice a patří mezi nejcennější klenotnické práce v naší zemi. Jejich součástí je i největší broušený český granát v České republice.

Díky tomuto daru může veřejnost spatřit vzácný šperk, který byl doposud viděn jen na fotografiích. Nyní již natrvalo bude součástí stálé expozice.

Slavnostní otevření expozice proběhne ve čtvrtek 14.listopadu od 10.00 do 17.00 hodin v hlavní budově Oblastního muzea a galerie v Mostě.

V Komořanech dne 12. 11. 2019

 

 

Teplárenská společnost přijímá žádosti o finanční příspěvek pro příští rok

Společnosti United Energy a Severočeská teplárenská vyhlašují první kolo přijímání žádostí o finanční dary pro následující rok.

 

Žádat o finanční příspěvek na své projekty mohou neziskové organizace v rámci projektu Tepelná Pohoda od 1. listopadu 2019. Uzávěrka žádostí je pak 15. Ledna 2020. Bližší informace, formulář žádosti a termíny jsou k dispozici na www.tepelnapohoda.cz/regionu.

 

Celkem letos podpořila komořanská teplárna v 1. a 2. kole žádostí o sponzorský příspěvek 25 neziskových organizací částkou téměř 741 000 korun.

 

 

V Komořanech 30. 10. 2019                       

Komořanská teplárna podporuje polytechnickou výuku

Zástupci komořanské teplárny se spolu s představiteli města Litvínova zúčastnili v ZŠ s rozšířenou výukou jazyků v Podkrušnohorské ulici ukázkové hodiny pracovních činností s využitím pomůcek pro rozvoj polytechnické výuky. Malou polytechnickou učebnu mohla škola vybavit díky daru ve výši 80 tisíc korun od společností United Energy a Severočeská teplárenská. Dva notebooky, digitální mikroskop, stavebnice lego a další technické pomůcky mají za úkol příjemným způsobem, v rámci pracovních činností, u dětí z 5. až 9. tříd rozvíjet logické myšlení, jemnou motoriku i týmový přístup k zadanému úkolu.

„Jsme klasická spádová škola, která se snaží dát dětem maximum s důrazem na kvalitní výuku. Mimo jiné jim pomáháme při výběru dalšího směrování po opuštění základní školy a k tomu nám hodně pomáhá i spolupráce s místními firmami. Vítáme každou možnost exkurze, abychom děti seznámili se širokou škálou profesí. Jsme rádi za každou podporu, která v dětech vzbudí zájem o technické předměty. Otevření učebny s pomůckami pro polytechnickou výuku je další krok ke kvalitnějšímu vzdělání. Děkujeme za sponzorský dar a zároveň děkuji panu učiteli Antonínu Svobodovi, iniciátorovi nové formy výuky ve škole,“ vyjádřila se u příležitosti představení polytechnické výuky ředitelka školy Hana Kašková.

 

„Naše firma v regionu působí několik desítek let a rádi bychom další desetiletí v naší práci pokračovali. K tomu potřebujeme kvalitně technicky vybavené zaměstnance. Chceme naší podporou vzdělávání a spoluprací se školami motivovat mladé lidi k tomu, aby se do regionu vraceli, protože je tu potřebujeme, řekl k podpoře základní školy ředitel Severočeské teplárenské Petr Horák.

 

Radovat se z dalšího daru 200 tis. Kč od United Energy mohou také předškoláci MŠ Ladova, která je součástí ZŠ s rozšířenou výukou jazyků. Díky finanční podpoře získali víceúčelový zahradní altán.

 

 

V Komořanech 22. 10. 2019                         

Budoucí zdravotníci nahlédli do útrob teplárny

V pondělí 14. října navštívili studenti z Mostu komořanskou teplárnu, aby nahlédli pod pokličku tajemství výroby tepla a elektřiny. V rámci projektu Chytré hlavy pro sever, který každoročně nabízí studentům různé vzdělávací semináře a exkurze, přilákal letos již po druhé studenty z našeho regionu.

Projekt vypisuje každoročně Vršanská uhelná ze skupiny Seven Energy a slouží na podporu technického a přírodovědného vzdělávání. Program je určený pro základní, střední i vysoké školy, přičemž tentokrát zavítali do teplárny studenti ze Zdravotnického lycea z VOŠ, OA, SPgŠ a SZŠ Most.

Před samotnou exkurzí byla připravena pro studenty přednáška spojená s občerstvením a po té následovala dvouhodinová výprava do provozu. Budoucí zdravotníci si odnesli nové vědomosti o chodu teplárny a dostali na cestu i drobné dárky.

V Komořanech dne 14.10.2019

 

Topná sezóna začala. V Mostě i Litvínově se od zítřka topí

Na základě žádosti významných odběratelů a po dohodě s hlavními distributory tepla zahájí od zítřka, tj. ve čtvrtek 19. září společnosti United Energy  a Severočeská teplárenská temperování domácností v Mostě a Litvínově. K dohodě uvedených partnerů začít vytápět došlo na základě předpovědi počasí v nadcházejícím období, kdy se má znatelně ochladit.

Topná sezóna tak bude v Mostě zahájena o 7 dní a v Litvínově o 9 dní dříve, než v loňském roce.

 

V případě, že se teplé počasí ještě vrátí, vytápění může být opět přerušeno, jako tomu bylo i v předchozích letech.

 

Otopné období dle vyhlášky Ministerstva průmyslu a obchodu začíná 1. září a končí 31. května. V tomto rozmezí jsou zahájeny dodávky tepla, jestliže dva po sobě jdoucí dny klesne průměrná denní teplota pod 13 stupňů Celsia a není očekáván další den vzestup teplot.

 

V Komořanech 18. 9. 2019

 

Ing. Miloslava Kučerová

tisková mluvčí

Telefon: 476 447 471, 606 644 496

Přejete si teplo? My jsme připraveni, stačí říct

Každým rokem se teplárny potýkají se stejným problémem, kdy zahájit topnou sezónu. Vyhláška říká teplárně zcela jasně, kdy topit musí – v době od 1. září do 31. května tehdy, když průměrná venkovní teplota klesne dva dny po sobě pod třináct stupňů a nelze podle předpovědi očekávat její zvýšení. Jenže statistiky a pocit chladu v bytě bývají dvě rozdílné věci. „Naším úkolem je zatopit, kdykoliv o to zákazníci požádají, a naše technologie jsou na to připravené. Vyhláška to umožňuje, ale vyžaduje souhlas dvou třetin uživatelů bytů, vysvětluje Petr Horák.

 

Co tedy doporučit lidem, kteří by rádi začali topit, přestože pro to zatím nejsou vyhláškou daná kritéria?
 

V první řadě je třeba se obrátit na majitele nebo správce budovy. Ne všichni možná vědí, že vyhláška jasně říká: za vytápění objektu je zodpovědný vlastník budovy nebo společenství vlastníků jednotek. Majitel nebo správce se pak spojí s námi, a pokud to je technicky možné, obratem zahájíme vytápění. Když je z jedné výměníkové stanice vytápěno více domů, které vytápění odmítají, dodávku tepla zahájit nemůžeme. V případech, kdy dodávku pro většinu domů zahájíme a přesto nějaký dům naše teplo nechce, může domovník uzavřít ventily na hlavním přívodním potrubí v domě, uvádí Petr Horák.

 

Jak je na náročné zimní období připravena komořanská teplárna a jak distribuční společnost Severočeská teplárenská? „Ani letos v létě jsme nezaháleli a věnovali se opravám horkovodních rozvodů, které už řadu let postupně od nejstarších vyměňujeme. V letošním roce jsme zrekonstruovali na primární straně cca 2 900 metrů horkovodního potrubí a to zejména v městské části Velebudice. Na straně sekundární jsme zrekonstruovali cca 1 500 metrů rozvodů teplé vody a cca 420 metrů potrubí ústředního vytápění. K tomu byla ještě obnovena kompletní technologie u tří výměníkových stanic. Celková výše investičních nákladů vynaložených na obnovu a rekonstrukce tepelného zařízení činila v roce 2019 celkem 63 mil. Kč.  Vezmeme- li v potaz náklady za běžnou, nahodilou a preventivní údržbu, revizní činnosti, ověřování měřičů tepla a několik jmenovitých akcí, dostáváme se na částku o 12 mil. Kč vyšší.

V teplárně Komořany byly v letošním roce provedeny investice ve výši cca 110 mil. Kč. K hlavním akcím pak patří dokončení modernizace TG 4 včetně ochran a buzení, která byla započata již v roce 2018 v celkové výši investičních nákladů cca 53 mil. Kč a instalace frekvenčního měniče pro ventilátor kotle K10, realizovaná za účelem úspory elektrické energie a to v celkové výši cca 11 mil. Kč.

 

V Komořanech dne 12. 9. 2019

Teplárna podpořila dostihovou událost roku

 

V neděli 31. 8. se na mosteckém hipodromu uskutečnil nejvýznamnější dostihový den roku.

Příznivci turfu se mohli těšit z celkem osmi rovinových dostihů, z nichž se jeden konal pod patronací skupiny United Enegy s názvem „Cena společností United Energy a Severočeská teplárenská“.

 

Vítězem tohoto v pořadí 5. dostihu se stal žokej Jan Kratochvíl s koněm Ideal Choc, jehož trenérem je Josef Váňa starší. Cenu vítězi předala Miloslava Kučerová, PR managerka společností.

 

 

V Komořanech 4 .9. 2019

Severočeská teplárenská podpořila projekt Bezpečné cesty dětí do škol

Vaky s drobnostmi do školy, reflexními prvky a pexesem s desaterem, jak se chovat v dopravním provozu předali dnes při příležitosti zahájení školní docházky všem prvňáčkům základní školy Zdeňka Štěpánka v Mostě ředitel Severočeské teplárenské Petr Horák společně se specialistkou marketingu a péče o zákazníky Radkou Bišickou.  

.  Zároveň děti nabádali k ostražitosti při cestě do školy a popřáli jim mnoho úspěchů při získávání nových znalostí.

„Přeji vám bezpečnou cestu do školy.  Ať vás škola baví a ať v ní máte vždy tepelnou pohodu,“ popřál prvňáčkům Horák.

 

Teplárenská společnost se v letošním roce stala spolu s KÚ Ústeckého kraje, Policií ČR, oddělením ministerstva dopravy BESIP, AUTODROMEM Most a společností Unipetrol partnerem projektu Bezpečné cesty dětí do škol. Ten je určen všem prvňáčkům v Ústeckém kraji a jeho cílem je posílení bezpečnosti žáků prvních tříd při jejich cestě do a ze školy. Bezpečností balíčky obdrželo i díky Severočeské teplárenské 8 500 dětí.

 

„Bezpečnost obyvatel, zvláště pak dětí, patří mezi naše priority v oblasti darů a sponzoringu. S účastí na projektu Bezpečné cesty do škol jsme ani na chvíli neváhali,“ řekl Horák.

 

V Komořanech 2. 9. 2019

 

Dobrovolníci z teplárny opět tetami a strýčky opuštěných dětí

Již počtvrté udělali zaměstnanci Severočeské teplárenské a United Energy radost dětem z Kojeneckého ústavu v Mostě. Stejně jako v předchozích letech se 23 dobrovolníků v rámci projektu SETEP DAY na jedno dopoledne proměnilo v tety a strejdy, kteří vyvezli děti na výlet, konkrétně do chomutovského zooparku.

Přerozdělování finančních darů pro tento rok uzavřeno. V druhém kole získalo podporu 13 projektů

V druhém kole žádostí o dary a sponzoring vyhlášeném společnostmi United Energy a Severočeská teplárenská v letošním roce, se sešlo 27 projektů splňujících požadované podmínky pro podání žádosti. Z toho 6 se týkalo sportu, 6 sociální oblasti a zdravotnictví, 7 vzdělávání, 6 volnočasových aktivit a po jedné žádosti ochrany ŽP a bezpečnosti.

Komořanská teplárna vybrala k podpoře 13 projektů v celkové výši téměř 418 000 korun.

 

Mezi organizacemi, které obdrží finanční příspěvek je například ZŠ a MŠ Jeřabinka z Hamru, které společnost Severočeská teplárenská přispěje částkou téměř 65 tisíc korun, na projekt úspory energie, dále ZŠ s rozšířenou výukou jazyků Litvínov, jíž United Energy věnuje 55 000 korun na vybavení nově vznikající polytechnické učebny.  Třicet tisíc korun obdrží také Fotbalová škola Litvínov, dvacet tisíc pak například oddíl kanoistiky Sportclubu 80 Chomutov. Díky podpoře teplárenské společnosti ve výši 40 tisíc korun může pokračovat rekonstrukce dětského hřiště Automotoklubu SHD Most v AČR.

 

Podporu získají také Hipodrom Most, Schola Humanitas Litvínov, Plavecký klub Litvínov, Klub dětí CVČ v Mostě, ZO ČSOP 39/02 Klíny, Sdružení mládeže pro stolní hokej - oblast Severozápad, Nadační fond Veroniky Kašákové na projekt Restart či Autodrom Most na Podporu bezpečné cesty dětí do školy.

 

Celkem letos podpořila komořanská teplárna v 1. a 2. kole žádostí o sponzorský příspěvek 25 neziskových organizací částkou téměř 741 000 korun.

 

 

V Komořanech 6. 8. 2019                             

Den otevřených dveří v komořanské teplárně přilákal na šest desítek zájemců

Po dvou letech otevřela komořanská teplárna společnosti United Energy své brány široké veřejnosti. Každý měl příležitost na vlastní oči poznat, kde a jak vzniká teplo, které využívají obyvatelé měst Mostu a Litvínova. Do provozu teplárny se vypravilo na šest desítek zájemců. Ti se sjeli nejen z Mostecka, Litvínovska a Chomutovska, ale i ze vzdálenějších měst jako například z Doks či Sokolova.

Den otevřených dveří v teplárně

Komořanská teplárna a elektrárna se opět na jeden den otevře veřejnosti.

Exkurze, která se v předchozích letech setkala se zájmem malých i velkých, proběhne 18. července od 9:00  a je zcela zdarma  Exkurze provozem bude pro zájemce obohacena i o prohlídku výměníkové stanice a dále kolektoru v Mostě.