Upravit stránku

Celoplošná odstávka letos v Mostě i Litvínově. Nepřesáhne však 4 dny.

15. 05. 2018

Poprvé po třech letech připravuje během letního období společnost Severočeská teplárenská celoplošnou odstávku teplé vody opět pro obě města – Most i Litvínov. Odstávka, která ani v jednom městě nepřesáhne 4 dny, proběhne v rozdílných termínech.

 

Most – Celoplošná odstávka v Mostě je plánována v délce 4 dnů ve dvou termínech a to od                5. 6. – 8. 6. a dále 20. 8. – 24. 8. 2018. Příčinou je povolení rozšíření důlní činnosti společnosti Vršanská uhelná v prostoru, kde se nachází tepelný napaječ (TN), zásobující teplem celé město. Důvodem odstávek je přepojení na provizorní potrubí s ohledem na vyvolanou přeložku TN a následně přepojení na přeložku (tj. nově zhotovenou část TN).

V rámci Mostu proběhnou i lokální odstávky. Ty se však dotknou především nebytových prostor v průmyslové oblasti VELEBUDICE. Bez teplé vody během léta bude jen velmi malý počet domácností v lokalitách POD NEMOCNICÍ (13. 6. – 29. 6.) a POD ŠIBENÍKEM (10. 7. – 15. 7.) kde budou probíhat rekonstrukce přípojek pro konkrétní bloky. Podrobné termíny odstávek naleznete zde.

 

LITVÍNOV – Celoplošná odstávka v Litvínově je plánována v délce 3 dnů ve dvou termínech a to 9. 7. – 11. 7. a 6. 8. – 8. 8. 2018, z důvodu pokračování generální opravy další části tepelného napaječe pro celé město. Podrobné termíny odstávek naleznete zde.

„Naším cílem je minimalizace snížení komfortu obyvatel na co nejkratší dobu, proto jsme stejně jako vloni, zvolili -  bez ohledu na navýšení vlastních nákladů, přepojení na provizorní potrubí po dobu opravy napaječe, Délka odstávky je tedy nejnižší možnou dobou nutnou k přepojení na provizorní potrubí a z něj posléze na potrubí nové“, řekl Petr Horák, ředitel teplárenské společnosti.

Další odstávky ve městě plánovány nejsou.

 

Konkrétní odběrná místa, kterých se přerušení dodávek tepla týká a přesné termíny odstavení tepla, najdou odběratelé v polovině května na webových stránkách společnosti Severočeská teplárenská.

 

„Obyvatele budeme informovat prostřednictvím médií, našich webových stránek www.setep.cz a www.ue.cz i za pomoci obou radnic. Pro ty, kteří nemají přístup k počítači a internetu, připravujeme informační letáky, které budou předány jednotlivým správcům odstavovaných objektů k vylepení do vchodů. Bližší informace budou i na telefonních číslech 476 447 830 nebo 734 289 969“, sdělila k informovanosti obyvatel Miloslava Kučerová, tisková mluvčí společnosti.

 

„ Uvědomujeme si, že každá odstávka znamená značný zásah do komfortu obyvatel, věříme však, že naši odběratelé chápou nutnost těchto činností. Za způsobené nepříjemnosti i nepohodlí v důsledku přípravy tepelných zařízení na topnou sezónu se společnosti omlouvají“, doplnila Kučerová.

 

 

 

Příloha:  Odstavená odběrná místa – Most, Litvínov

 

 

V Komořanech, 15. 5. 2018