Upravit stránku

Další „šmejdi“ u dveří

06.04.2017
Pojem „šmejdinení potřeba nijak zvlášť popisovat, bohužel jej všichni známe. Dříve nabízeli lidem deky, hrnce, mobilní tarify, výhodnou cenu elektřiny a plynu a nově se jejich orientace přesunula do odvětví tepla. 

Velmi často narážíme na „výhodné“ nabídky alternativních zdrojů tepla, které slibují nejen bezkonkurenční cenu, ale i popření fyzikálních zákonů. Jsme proto velmi rádi, že i nezávislý Energetický regulační úřad sleduje tuto nebezpečnou situaci a zveřejnil tyto informace:

„…Předsedy společenství vlastníků jednotek nebo bytových družstev totiž obcházejí dealeři tepelných čerpadel. Odpovědné zástupce takových společenství a družstev přemlouvají, aby se celý bytový dům odpojil od centrálního zásobování teplem. Když si prý místo toho pořídí tepelné čerpadlo pro vytápění objektu, mnoho ušetří.

Podobně jako tomu bylo u elektřiny, i tady mají „šmejdi" klasické zbraně. V jejich standardní nabídce je jednoduchá kalkulace, která předpokládá, že zákazníkům zůstane jedna smlouva na celý bytový dům s tarifem pro tepelná čerpadla. Smlouvy pro jednotlivé byty se pak prý zruší. Každopádně ušetří. Skutečně je to tak jednoduché? Není!…“  [online]. In: . [cit. 2017-04-06]. DOI: http://www.eru.cz/-/dalsi-smejdi-u-dveri.

Celý text zde: Informace předsedkyně ERÚ ze dne 17. března 2017

Každý má právo na svobodné rozhodnutí o zdroji vytápění a není naším zájmem nikoho ve volbě omezovat. Po padesáti letech zásobování teplem do domácností v Mostě a Litvínově však cítíme povinnost upozornit veřejnost na nepravdivé informace.

Máte-li „výhodnou“ nabídku v ruce, důkladně zvažte:

  • Řeší nabídka dodávku tepla na dalších 20-30 let?
  • Zahrnuje nabídka všechny náklady na celou dobu provozu (20-30 let)?
  • Kdo bude zodpovědný za nové zařízení?
  • Kdo se postará o opravu zařízení v noci, o svátcích, při velkých mrazech?
  • Co uděláte, když vás „šmejdi“ podvedou s nízkou cenou tepla a žádnou úsporu nezískáte?

Pokud máte pochybnosti o „výhodné nabídce“, nebo tomu nerozumíte, kontaktujte nás. Rádi vám pomůžeme se zorientovat a vysvětlíme i to, co v nabídce není záměrně uvedeno.

Tel: +420 476 447 340
info@setep.cz

V Komořanech dne 6. 4. 2017