Upravit stránku

Den otevřených dveří v komořanské teplárně přilákal na šest desítek zájemců

22. 07. 2019

Po dvou letech otevřela komořanská teplárna společnosti United Energy své brány široké veřejnosti. Každý měl příležitost na vlastní oči poznat, kde a jak vzniká teplo, které využívají obyvatelé měst Mostu a Litvínova. Do provozu teplárny se vypravilo na šest desítek zájemců. Ti se sjeli nejen z Mostecka, Litvínovska a Chomutovska, ale i ze vzdálenějších měst jako například z Doks či Sokolova.

Mezi návštěvníky bylo možné potkat jak dospělé, tak i děti ve věku od 8 – 15 let.  Připomenout si staré časy přišli i pamětníci, kteří kdysi v teplárně pracovali. Mezi nimi také vůbec nejstarší účastník exkurze, jednaosmdesátiletý pan František Rédl. Ten pracoval v teplárně od roku 1953 více jak 40 let. „Jsem strašně rád, že jsem se mohl přijet a vidět místo, kde jsem strávil skoro celý svůj život. A hlavně, že jsem prohlídku vůbec zvládl“, svěřil se starý pán. Prohlídku si pochvaloval i další bývalý zaměstnance pan Ing. Josef Čermák, který zde dlouhá léta pracoval až do roku 1963. „Oceňuji organizaci celé akce i průvodce, který dokázal vše perfektně vysvětlit. Zároveň děkuji, že jste vyhověli mému přání a umožnili mi ještě i prohlídku elektro provozu, kde jsem kdysi pracoval. Průvodce mi vysvětlil všechny změny, ke kterým za více než 30 let došlo. Zavzpomínali jsme na řadu kolegů a také příhod, které se mi v tomto zaměstnání přihodily“, sdělil Čermák.

 

Pro velké i malé exkurzanty byly připraveny materiály a upomínkové předměty. Pro děti byl v areálu zajištěn i menší doprovodný program.

Kromě zdroje si mohli návštěvníci prohlédnout i výměníkovou stanici a kolektor v Mostě. Této možnosti využilo na 20 zájemců.

 

V Komořanech, 22. 7. 2019