Upravit stránku

Finanční dar od komořanské teplárny získalo v druhém kole žádostí sedm organizací

27.07.2016

V druhém kole žádostí o dary a sponzoring vyhlášeném společností United Energy v letošním roce se sešlo celkem 22 projektů, z toho 10 se týkalo sportu, 6 volnočasových aktivit, 3 sociální oblasti, 2 kultury a 1 zdravotnictví.
Nejvíce žádostí zaslaly subjekty z Mostu a Litvínova (17), žádaly však i organizace z Chomutova, Hory Sv. Kateřiny, Háje u Duchcova a Skršína.

United Energy se rozhodla podpořit 7 projektů za téměř 195 000 korun. Mezi organizacemi, které obdrží finanční příspěvek od teplárenské společnosti je například Svaz neslyšících a nedoslýchavých ČR, která na pořízení schodišťové sedačky pro klienty s handicapem převezme částku ve výši 40 tisíc korun, dále Město Most, jemuž United Energy věnuje 70 000 korun na projekt vybudování ojedinělého lesního okruhu pro běžce, turisty i cyklisty na kopci Ressl (bližší informace na greenrunner.cz), konkrétně na geometrické zaměření trasy, prořezávky a terénní úpravy křížení stezky s horkovodem.  Radovat se z příspěvku ve výši 20 000 korun na pořízení mobilních košů může i Basketbalový klub Baník Most a z částky 30 000 Kč Volejbalový klub Chemopetrol, který si za ně pořídí sportovní pomůcky a oblečení pro své svěřence. Podporu získá rovněž Cyklistický klub Litvínov, Městská knihovna v Mostě a Sdružení mládeže pro stolní hokej.

Celkem letos podpořila komořanská teplárna v 1. a 2. kole žádostí o sponzorský příspěvek 20 projektů částkou přesahující 569 000 korun.

V Komořanech 26. 7.2016