Upravit stránku

Komořanské dětské hry aneb zábava tak trochu jinak

11.06.2018
V sobotu 9. června proběhl na Matyldě celodenní zábavný program, který pro děti připravily společnosti Severočeská teplárenská a Seven Energy. Na děti čekalo deset stanovišť s různými úkoly, které musely  zdolat, aby získaly medaili.

Nebyla by to akce uhlířů a teplárníků, aby nepřichystali pro děti úkoly spojené s vodou a uhlím. Soutěžící mnohdy museli prokázat zručnost, odhad i odvahu při plnění úkolů, jako třeba při prolézání tunelu, který představoval horkovod, nebo výlov balónku ze sudu s vodou. Ne jinak tomu bylo u soutěží spojených s uhlím. O vodu a uhlí tak nebyla na Komořanských hrách nouze.

Pro děti, které splnily všechny úkoly,  byla připravena odměna na stáncích pořádajících společností v podobě různých reklamních předmětů.

Na místě nechyběl ani maskot teplárny Komořany pan Pohoda, který rozdával dětem bonbóny a křížovky. Ani tady nepřišly děti zkrátka, při správném vyluštění tajenky dostávaly odměnu.

Největší atrakcí z celého programu bylo přistavené hasičské auto, které si mohli zájemci prohlédnout nejenom z venku, ale i zevnitř.  Každý měl možnost si vyzkoušet hasičskou výzbroj a pořídit si fotografii.

Každou hodinu svolával velitel hasičů pomocí sirény zájemce k ukázce zásahu. Vzhledem k vedru, které na Matyldě panovalo, byla přítomnost publika doslova obrovská. Mnoho z přítomných dětí využilo proud vody z hasičského auta k osvěžení. Ostatním přihlížejícím se tak nabídla pěkná podívaná.  Vidět tolik šťastných dovádějících dětí bylo odměnou nejenom  pro pořadatele této akce, ale i pro přítomné návštěvníky Matyldy.

Akce s názvem Komořanské dětské hry měla za cíl přinést dětem pěkný hravý den, což se také podařilo, neboť děti odcházely s medailemi, balónky, dárečky a úsměvem na rtech.

V Komořanech dne 11. 6. 2018