Upravit stránku

Komořanské dětské hry slibují pokračování

10. 06. 2019

 

Po medailích se jen zaprášilo, tak by mohl znít název druhého ročníku Komořanských dětských her, které se pořádaly v sobotu na Matyldě. Na místě bylo stejně jako v loňském roce přichystáno deset stanovišť s tradičními i méně tradičními soutěžemi.

Jedním z netradičních úkolů bylo třeba prolézt tunel symbolizující horkovod, nebo si vyzkoušet naložit a převézt uhlí.  Každý, kdo splnil všechny úkoly a nasbíral všech deset bodů, získal zlatou medaili. Nebyla to jediná výhra, neboť děti měly možnost si na stánku Severočeské teplárenské vyzvednout ještě další odměnu v podobě batůžků, klíčenek, švihadel, slunečních brýlí, držáků na mobily a jiné.

Na stánku byly k dispozici pro všechny přítomné osmisměrky, do jejichž luštění se zapojili všichni, bez rozdílu věku. Tajenka ,, Teplo řešíme za Vás“ byla podmínkou k získání další odměny. Teplárníci samozřejmě mysleli i na nejmladší děti, kterým přichystali puzzle a omalovánky. Děti se tak mohly dozvědět, jak vzniká teplo a elektřina.

Největší atrakcí stejně jako před rokem, bylo hasičské auto, které bylo po celou dobu otevřeno k prohlídce pro zvídavé návštěvníky. Velitel hasičů tak nejenom odpovídal na dotazy, ale každou hodinu svolával pomocí sirény všechny přítomné návštěvníky k ukázce zásahu při vzniku požáru.

Vidět odcházet spokojené děti s medailí, dárky a balónky, bylo pro zaměstnance pořádající společnosti největší odměnou.

Sečteno podtrženo, společnost Severočeská teplárenská má jasno.  Třetí Komořanské dětské hry příští rok na Matyldě opět budou.

V Komořanech dne 10. 6. 2019