Upravit stránku

Mostecké hudební pondělky opět na scéně

10. 10. 2018

Historie Mosteckých hudebních pondělků sahá do roku 1946, kdy se skupina místních nadšenců rozhodla zahájit sérii koncertních pořadů v Mostě. Prvotním cílem Hudebních pondělků bylo seznámit zájemce o vážnou hudbu spojenou s významnými umělci a nadanými interprety, a tím podpořit kulturní život v Mostě. Na scéně se vystřídala celá řada českých i zahraničních umělců, výjimkou nebyla Česká ani Moravská filharmonie. Do roku 1993, kdy zazněl poslední koncert, bylo uskutečněno celkem 570 koncertů.

Na tradici Mosteckých hudebních pondělků opět navázala zdejší ZUŠ F. L. Gassmanna koncertem Milana Al - Ashhaba, vynikajícím houslistou, jehož nadání objevili právě ve jmenované umělecké škole, kde se mu věnovala pedagožka Květoslava Hasilová. Milan má za sebou celou řadu úspěchů, od vítězství v mezinárodní soutěži New York Concert Artists and Associatess, 1. cenu a titul absolutního vítěze na Mezinárodní houslové soutěži Jaroslava Kociana, 1. cenu v soutěži Philippa Telemanna v polské Poznani až po recitál ve slavné Berlínské filharmonii, kam se brzy vypraví.

 

Společnost Severočeská teplárenská má tu čest být mecenášem Mosteckých hudebních pondělků a pevně věří, stejně jako ředitel ZUŠ David Homola spolu s organizátory, že tradice bude obnovena, neboť první koncert byl ve znamení vyprodaného sálu.

 

V Komořanech dne 10. 10. 2018