Upravit stránku

Proběhlo setkání s veřejností. Hlavní téma – teplo z Komořan

25.10.2016
V první polovině října proběhlo na mosteckém magistrátu historicky první setkání pracovníků společnosti Severočeská teplárenská (ST, a.s.) a zástupců z řad odborníků (Invicta Bohemica) s širokou veřejností.

Hlavními tématy akce byly budoucnost systému centralizovaného zásobování teplem v Mostě a Litvínově a prezentace alternativních zdrojů vytápění spolu s porovnáním cen tepla z těchto zdrojů.

„ Setkání bylo reakcí na požadavky našich odběratelů, kteří se nás ptají, jak to s námi vlastně je.  Zejména v  poslední době kolují mezi lidmi informace o tom, že končíme, že po roce 2017 zavíráme, a že se občané budou muset o sebe postarat sami. K uskutečnění akce nás vedlo také to, že za našimi odběrateli přímo do bytových domů dochází různí prodejci alternativních zdrojů vytápění, kteří jim o teplárně tlumočí nepravdivé informace, například o neúměrném zdražování tepla v dalších letech a podobně.  Toto setkání jsme využili k tomu, abychom jejich obavy rozptýlili a řekli, jak je to ve skutečnosti. Kolik prostředků vynakládáme do modernizací, a že jsme připraveni pro občany i nadále fungovat a to za dlouhodobě dostupné ceny,“ osvětlil důvody setkání Petr Horák, ředitel společnosti ST, a.s.

Veřejné akce se zúčastnilo na 30 občanů. Teplárenská společnost plánuje podobné setkání uskutečnit i v dalším roce.

V Komořanech 25. 10. 2016