Upravit stránku

Severočeská teplárenská a mostecká „obchodka“ uzavřely partnerství

16.02.2017

Severočeská teplárenská a Vyšší odborná škola, Střední pedagogická škola a Obchodní akademie v Mostě uzavřely smlouvu o spolupráci. Teplárenská společnost, mimo jiné, podpoří jednu z fiktivních firem, kterou pod názvem PROCOM, s.r.o. založili studenti této školy v rámci ekonomického předmětu FIKTIVNÍ FIRMY (FF).

Fiktivní firma je virtuální společnost, která je však vedena jako společnost reálná. Poskytuje studentům možnost pracovat v týmu, přijímat odpovědnost a především aktivně rozvíjet své obchodní dovednosti a schopnosti. FF komunikují s fiktivními bankami, fiktivními zdravotními pojišťovnami a dalšími fiktivními firmami. Mohou však, jako v případě společnosti PROCOM s.r.o., spolupracovat i se skutečným podnikatelským subjektem.

„ Spolupráce s FF PROCOM s.r.o., jejímž předmětem činnosti je reklamní a marketingová činnost, přinese výhody oběma stranám. Teplárna věnuje fiktivní firmě sponzorský příspěvek na technickou a materiální pomoc a na reprezentaci fiktivní firmy na veletrzích v letošním roce, poskytne rady. FF pak na oplátku zpracuje podpůrné prezentační materiály naší společnosti a další požadavky z oblasti marketingu“, řekl ke spolupráci Petr Horák, ředitel společnosti Severočeská teplárenská.

Součástí dohody o spolupráci je i závazek Severočeské teplárenské umožnit studentům vyšší odborné školy exkurzi v komořanské teplárně a odbornou praxi.

V Komořanech 16. 2. 2017