Upravit stránku

Severočeská teplárenská a Ústecký kraj podepsaly spolupráci

08.02.2017

Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a ředitel společnosti Severočeská teplárenská (ST, a.s.) podepsaly v druhé půlce ledna dohodu o vzájemné spolupráci.

Jde o historicky první smlouvu mezi teplárenskou společností a Ústeckým krajem, kterou chce ST, a.s. navázat užší spolupráci s krajem nejen v oblasti centrálního zásobování obyvatel, institucí a firem teplem, ale i v oblasti vzájemné komunikace a ke sponzorství subjektů ze strany teplárenské společnosti, jejichž zřizovatelem je právě Ústecký kraj.

Teplárenská společnost letos věnuje 250 tisíc korun na podporu klubu a nové posily Černých andělů Barbory Buchnerové, která přijela do Mostu z Plzně. Ta bude po celý rok 2017 vybíhat na palubovku s logem teplárenské společnosti na dresu a stane se pro letošek „tváří“ komořanské teplárny.„Ústecký kraj podpisem smlouvy deklaruje svou podporu systému vytápění mosteckého regionu pomocí centrálního zdroje tepla jako ekonomicky a ekologicky přijatelnému způsobu zásobování. My se naopak ve smlouvě zavazujeme přijímat taková opatření, která budou mít pozitivní vliv na životní prostředí v regionu. Součástí smlouvy je zároveň i dodatek, v němž se naše společnost zavazuje dle výsledků hospodaření přispívat konkrétním příspěvkovým organizacím kraje, například Oblastnímu muzeu v Mostě, Domovům sociálních služeb Litvínov, vybraným středním školám a dalším institucím“, řekl k dohodě Petr Horák, ředitel Severočeské teplárenské.

Obdobné smlouvy, kterými komořanská teplárna navázala užší a pravidelnou spolupráci s radnicemi, uzavřela komořanská teplárna již v roce 2006 s městy Most a Litvínov.

V Komořanech 6. 2. 2017