Upravit stránku

Soutěž O zlatou kuklu společnosti SIAD opět ukázala talenty v oboru sváření

28. 03. 2019

Společnost Severočeská teplárenská byla již po sedmé hrdým partnerem prestižní soutěže ve svařování, kterou pořádá každoročně Střední škola technická Most za podpory regionálních partnerů. Vstupenkou do této ojedinělé a uznávané akce je především zručnost samotných žáků, neboť soutěžit přijíždějí jen ti nejlepší zástupci jednotlivých škol.

 

O tom, že popularita tohoto klání roste svědčí fakt, že každým rokem přibývá i počet soutěžících. Letos se přihlásilo celkem padesát studentů z dvaceti škol.

Soutěž probíhá pravidelně ve třech metodách svařování, přičemž žáci nejdříve musí prokázat teoretické znalosti a v následné praktické části předvést svoji zručnost.

Absolutním vítězem letošního ročníku a obhájcem loňského titulu se stal Václav Dědek ze Střední odborné školy Jarov. Nejvíce bodů celkově získala Střední škola technická Most, a tím převzala žezlo od loňského vítěze pražské Střední školy Jarov.

Stává se již pravidlem, že mezi soutěžícími bývají přítomny i dívky,  a ani letos tomu nebylo jinak. Nutno dodat, že i v letošním ročníku nebyla nouze o šikovné svářeče a svářečky. Pomyslnou bednu totiž obsadili jak chlapci, tak i dívky.

Téměř s jistotou lze konstatovat, že přítomným svářečům se tak otevírají dveře pro jejich budoucí profesní kariéru u většiny výrobních podniků.

V Komořanech dne 28. 3. 2019