Upravit stránku

Šperky baronky Ulriky von Levetzow se vrací na stálo „domů.“ Stojí za tím mecenáš jménem Severočeská teplárenská, a.s.

12. 11. 2019

 

Baronka Ulrika von Levetzow byla fascinující vzdělaná osobnost s velkým sociálním cítěním o čemž svědčí řada projektů, které podpořila. Je známo, že baronka patřila mezi první podporovatele Vlasteneckého později Národního muzea, založila mimo jiné útulek pro bezdomovce a prádelní školu.

S ochotou baronky pomáhat potřebným se ztotožňuje celá řada společností v regionu a mnohé ji chápou jako své poslání. Jednou z nich je akciová společnost Severočeská teplárenská. Ta měla tu čest, být součástí velkého návratu šperků baronky Ulriky von Levetzov zpět do Oblastního muzea a galerie v Mostě. Díky finančnímu daru, který společnost muzeu poskytla, byla vyhotovena pancéřová vitrína vhodná pro prezentaci šperků baronky Ulriky.

O to víc si společnost cení podpory, že jde o návrat vzácných klenotů, které jsou jedním z nejvzácnějších šperkařských děl v České republice a patří mezi nejcennější klenotnické práce v naší zemi. Jejich součástí je i největší broušený český granát v České republice.

Díky tomuto daru může veřejnost spatřit vzácný šperk, který byl doposud viděn jen na fotografiích. Nyní již natrvalo bude součástí stálé expozice.

Slavnostní otevření expozice proběhne ve čtvrtek 14.listopadu od 10.00 do 17.00 hodin v hlavní budově Oblastního muzea a galerie v Mostě.

V Komořanech dne 12. 11. 2019