Upravit stránku

Ukliďme Benďák, ukliďme Most. Teplárna se zapojí do celostátní úklidové kampaně

26.02.2020

 Dne 3. dubna, den před oficiálním úklidovým dnem celostátní kampaně „Ukliďme svět, ukliďme Česko“ se k této akci připojí i komořanská teplárna.   Ta k účasti na úklidu s podtitulem „Ukliďme Benďák, ukliďme Most“ vyzývá nejen své zaměstnance, ale i další dobrovolníky z řad veřejnosti a také mostecké základky.

 

„ Letos jsme se i my rozhodli připojit k celostátní dobrovolnické akci, jejímž cílem je uklidit nelegální skládky a nepořádek sdílených prostor. Do spolupráce na zlepšení kvality a čistoty našeho města chceme zapojit nejen naše zaměstnance, ale i dobrovolníky z řad veřejnosti a žáky základních škol. Po dohodě s městem jsme si k úklidu vybrali lokalitu okolo Benediktu. Chceme uklidit nejen areál, kam chodí Mostečané sportovat a relaxovat, ale především vyčistit i jeho blízké okolí, křoviny a zalesněné prostory, kde je skryto nejvíce odpadků“, sdělila tisková mluvčí společnosti a zároveň jedna z organizátorek firemního úklidu Miloslava Kučerová.

 

Teplárenská společnost již ke spolupráci oslovila některé základní školy. „ Díky školám, které se k nám připojily, bude vyčištěna řada míst v celém Mostě.  Některé z těchto škol se do kampaně zapojily již v minulých ročnících, například. ZŠ U Stadionu, ZŠ Okružní 1235, ZŠ Zdeňka Štěpánka či ZŠ V. Talicha“, dodala Kučerová.

 

Dobrovolníci z řad veřejnosti se mohou hlásit na webové stránce: https://www.UklidmeCesko.cz/event/24543/, přijít však mohou i bez předchozího přihlášení.

Sraz účastníků je na Benediktu, v pátek 3. 4. 2020 v 9:00 hodin, na parkovišti před penzionem.

 

Pro účastníky bude připraven teplý nápoj, po akci opékání. Pro děti pak menší program a odměna.

 

 

 

V Komořanech 26. 2. 2020