Upravit stránku

Zaměstnanci teplárny se na jedno odpoledne stali tetami a strýčky dětí z kojeneckého ústavu

21.08.2017

Již podruhé udělali zaměstnanci Severočeské teplárenské radost dětem z kojeneckého ústavu. Tak jako loni se 20 dobrovolníků v rámci projektu SETEP DAY na jedno dopoledne proměnilo v tety a strejdy, kteří vyvezli děti za brány ústavu, konkrétně do chomutovského zooparku.

„Svůj první projekt firemního dobrovolnictví pod názvem SETEP DAY zrealizovala společnost Severočeská teplárenská teprve v loňském roce a svou pomoc nabídla Kojeneckému ústavu v Mostě. Den strávený s malými dětmi s pohnutými osudy zaměstnance nadchl natolik, že si přáli tuto akci zopakovat. Letos se akce zúčastnili dokonce již čtyři muži“, sdělila Miloslava Kučerová, tisková mluvčí komořanské teplárny.

Ani letos se výprava neobešla bez emocí. „ Loni se akce neobešla bez slz našich zaměstnankyň, letos se přidaly i slzičky některých dětí, které si své opatrovníky stačily oblíbit“, doplnila Kučerová.

Dobrovolníkům poděkovala staniční sestra Stanislava Sladomelová: „S dětmi chodíme ven pravidelně, ale abychom mohli vyvézt více dětí najednou a někam dál, k tomu je potřeba více rukou. Proto jsme za pomoc dobrovolníků opravdu rádi a uvítáme jejich pomoc i v budoucnu“.

V Komořanech 21. 8. 2017