Strejdové a tety z teplárny vyrazili do zoo

Akce plná emocí a silných zážitků – to je tradiční SETEP DAY, dobrovolnický program zaměstnanců komořanské teplárny. Již popáté se dobrovolníci sešli před branami Kojeneckého ústavu v Mostě, aby se stali náhradními tetami a strýčky pro tamní děti. Jejich cílem byl opět chomutovský zoopark, kde se opuštěným dětem velmi líbí.

„Zařízení jsme nabídli pomoc již na jaře letošního roku, ale vzhledem k epidemii COVID-19 nám bylo s politováním sděleno, že letos s námi z bezpečnostních důvodů prckové nikam nevyrazí. Naštěstí jsme to nevzdali ani my, ani vedení kojeneckého ústavu a po uvolnění bezpečnostních opatření jsme se dohodli na spolupráci. Akce se zúčastnilo 15 dobrovolníků, z toho 4 muži, kteří se dětem věnují již pravidelně,“ sdělila Miloslava Kučerová, tisková mluvčí společnosti.

Letošnímu SETEP DAY přálo počasí, a tak se děti v zooparku skutečně vydováděly. Pomoc však oceňuje i samotný Kojenecký ústav. „Moc, moc děkujeme za vaši pomoc. Jsme vždycky strašně rádi, když můžeme vyvézt více dětí najednou a někam dál, než jen do okolí. K tomu je však potřeba více rukou,“ ocenila pomoc vrchní sestra Irena Jeřábková, která vyjádřila přání pokračovat v této spolupráci.